15 Haziran 2021 Salı
Gündem

METEOROLOJİ'DEN DENİZLİ İÇİN KAR AÇIKLAMASI!

Meteoroloji’den Denizli İçin Kar Açıklaması!

Mehmet BARUNDUK
11 Şubat 2021 - 18:20
haber resim

Denizli’de haftanın dördüncü gününde art arda uyarı yapılan soğuk hava dalgası öncesi son sıcak gün yaşandı. Gece yarısından itibaren termometreler büyük bir düşüş yaşarken, yarın sağanak, Pazartesi ise kar yağışı bekleniyor.

Türkiye'yi etkisi altına alacak aşırı soğuk hava dalgası öncesi Denizli’de sıcaklığın 20 derecelerde olduğu son gün yaşanıyor. Gün içerisinde parçalı bulutlu ve çok bulutlu bir gökyüzüyle birlikte termometreler en yüksek 20 dereceyi gösteriyor.

SICAKLIK DÜŞECEK

Gece yarısından itibaren yer yer sağanak yağışla birlikte hava sıcaklığı 15 derecelere kadar gerileyecek.

KAR YAĞIŞI YOLDA

 Meteorolojinini 5 günlük raporlarından elde edilen bilgilere göre, Cumartesi günü sıcaklığın en düşük 5, en yüksek ise 14 derece olması bekleniyor. Cumartesi günü için yağış beklenmeyen Denizli’de pazar günü sıcaklık 11 derecelere kadar gerilerken, yağmur bekleniyor.

14 İLÇE KAR BEKLENİYOR

Pazartesi günü için de 5 derece tahmini yapılırken, kent merkezinde karla karışık yağmur beklenirken; Acıpayam, Babadağ, Baklan, Bekilli, Bozkurt, Buldan, Çal, Çameli, Çardak, Çivril, Güney, Kale, Serinhisar, Tavas kar bekleniyor. Sarayköy, Honaz, Beyağaç’ta ise karla karışık yağmur bekleniyor

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler