27 Ekim 2020 Salı
Gündem

PAÜ HASTANESİ BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ ‘NE ONAY ALDI

Paü Hastanesi Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi ‘Ne Onay Aldı

Mehmet BARUNDUK
13 Ekim 2020 - 15:13
haber resim

Kalite direktörü- bilgi güvenliği yönetim sistemi yönetim temsilcisi ve ekibi TS EN ISO 27001:2013 bilgi güvenliği yönetim sistemi belgesini Başhekim Prof.Dr. İbrahim Türkçüer’e takdim etti.

24-25-26.08.2020 tarihinde (UKS) Uluslararası Kalite Sistemleri ve Belgelendirme Kurumu tarafından gerçekleştirilen denetim ve değerlendirme sonrası, TS EN ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standardının şartlarına uyan bir sistem kurulması ve uygulanması sonucunda  belgemiz onaylandı.

PAÜ Hastaneleri olarak kurumdaki bilgilerin gizlilik, bütünlük ve erişilebilirliği sağlama, kişisel verilerin korunması her zaman önem taşımaktadır. Bu nedenle teknik ve alt yapı destek hizmetlerinin faaliyetlerinin elektronik bilgilerin korunması amacıyla kullandığı bilişim güvenliği çalışmaları gerçekleştirildi. Bilgi güvenliği yönetim sistemini belgelendirmek için TS EN ISO 27001:2013 şartlarına uygun sistem dâhilinde TÜRKAK onaylı firmanın belgelendirme denetimleri gerçekleştirildi ve belge alındı. 

Prof. Dr. İbrahim Türkçüer,  denetimde başarıya imza atan Kalite Direktörü - Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Temsilcisi Doç. Dr. Hakan Alkan ve ekibi Mehmet İncetekin, Cennet Sarıca, Devrim İşli ve tüm çalışanlara  teşekkürlerini iletti.

PAÜ HASTANESİ BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ ‘NE ONAY ALDI
En İlgi Çeken Haberler