19 Ekim 2021 Salı
Gündem

TOPLU HALDE İSTİFA ETTİLER

Toplu Halde İstifa Ettiler

Mehmet BARUNDUK
10 Ağustos 2021 - 12:25
haber resim

Memleket Partisi Denizli İl Başkanı Yılmaz İçen ve yönetiminden bazı isimler istifa etti. İçen basın açıklaması yaparak partiden istifa ettiğini duyururken istifasında birden çok şeyin etkili olduğunu söyledi.

CHP’den ayrılan Muharrem İnce’nin kurduğu ve genel başkanlığı yaptığı Memleket Partisi’de ilk istifa Denizli’den geldi. Kurucu il başkanı olarak Denizli’de görev yapan Yılmaz İçen bugün basın açıklaması yaparak partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Yılmaz İçen basın açıklamasında 7-8 kişi olarak partiden istifa ettiklerini belirtirken herhangi bir başka parti ile yol yürümeyeceklerini vurguladı. İçen parti içerisinde paralel bir yapılanma meydana geldiğini söyleyerek il başkanı olarak ikinci plana atıldığını ve çalışmalardan gerekli bilgilendirmelerin kendisine yapılmadığını söyledi.

İNCE 10 DAKİKA ZAMAN AYIRMADI
Yılmaz İçen basın açıklamasında 3 gün önce Denizli’de parti içerisinde yaşanan problem hakkında yardım almak için Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’ye telefonla ulaşmaya çalıştığını ancak ulaşamadığını daha sonra da Muğla İl Başkanı vasıtasıyla ulaştığını “Türkiye’nin neresinde olursanız olun 10 dakika sizinle görüşmem lazım başkanım, çok acil durum” dediğini ancak kendisine hala geri dönüş yapılmadığını söyledi.
İçen, genel başkan İnce’ye yaptığı yardım çağrısına geri dönüş olmamasıyla ilgili “Bir genel başkan, il başkanının sıkıntısı olduğunda geri dönmek zorundadır. Eğer dönmüyorsa babam da olsa onunla yol yürümem” dedi.

CUMHUR İTTİFAKIYLA YOL YÜRÜMENİZ YANLIŞTIR

 Ayrıca Yılmaz içen belediye meclisi görevini sürdüren partililerinden cumhur ittifakı ile yol yürüyen ve işbirliği yapanların olduğunu söyleyerek “Birlikte hareket edilmesine karşıyım. Bizim duruşumuz nettir. Bugün veya yarın, iktidarda cumhur veya millet ittifakı da olsa, ikisinin de doğrusuna doğru, yanlışına yanlış dememiz lazım. Sizi biz meclis üyesi gönderiyorsak, insanların çıkarlarını korumakla yükümlüsünüz. Cumhur ittifakıyla yol yürümeniz yanlıştır” dedi.İçen açıklamasına “Ben hayatım boyunca bu kadar kötü yöneticilik yapmadım. Yönetemedim. Bu kadar işe girdik çıktık ama biz bugün Denizli’de Memleket Partisi’nin Denizli’de bir varlığı olduğunu hissettirmiş olmamız gerekirdi” diyerek devam etti. İçen gazetecilerin başka partide yer alıp almayacağı sorularına ise net yanıt vererek, istifa edenlerin bağımsız olarak siyaset yapacağını söyledi ve “ Biz partiden istifa ediyoruz ama ülkemiz için çalışmaya gerekenleri anlatmaya ve çözüm üretmeye devam edeceğiz. Herhangi bir parti altına mücadele etmek zorunda değil kimse. Bizler de bağımsız olarak mücadele edeceğiz” dedi.

Memleket Partisi Denizli İl Başkanı’nın, partinin Merkezefendi İlçe Başkanı Erhan Derici’nin olması bekleniyor.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler