20 Nisan 2021 Salı

Gündem Haberleri

20 Nisan 2021

Denizli’de Yunus Timlerinin Şüphesi Boşa Çıkmadı!

Denizli’de Yunus timlerinin şüphelenerek durdurduğu araçta ruhsatsız tüfek çıktı. Araçta bulunan 3 şahsa sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalden ceza işlem uygulanırken sürücünün ehliyetsiz şahısların 3’ünde askerlik yoklamasına gitmediği ve arandığı ortaya çıktı. Olay Merkezefendi ilçesi Değirmenönü Mahallesi'nde meydana geldi. Akşam saatlerinde Yunus timleri şüphelendikleri 20 BY 117 plakalı aracı durdurdu. Araçta bulunan 3 gence neden dışarıda oldukları sorulduğunda ise gezmek için dışarı çıktıklarını söyledi. Araçta yapılan kontrollerde ise ruhsatsız tüfek çıktı. Şahısların kimlik kontrollerinde ise sürücünün ehliyetsiz olduğu tespit edildi. Ayrıca 3 şahsın askerlik yoklamasına gitmedikleri ve bu sebeple arandıkları ortaya çıktı. Akşam gezmesi ise gençlere pahalıya mal oldu. 3 gence sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalden ve ehliyetsiz araç kullanma gibi maddelerden yaklaşık 15 bin TL ceza işlemi uygulandı.

20 Nisan 2021

Denizli’de 25 Yaşındaki Genç İntihar Etti

Denizli’de ailesi inşaat taahhüt işleriyle uğraşan 25 yaşındaki genç intihar etti. Edinilen bilgilere göre Denizli’nin Serinhisar İlçesi doğumlu 1995 doğumlu Mehmet G. intihar ederek yaşamına son verdi. 25 yaşındaki Mehmet G.’nin neden intihar ettiği henüz bilinmez iken 2 gün önce cezaevine girdiği ileri sürüldü. DETAYLAR GELDİKÇE AKTARACAĞIZ

20 Nisan 2021

Denizli’de Yangın Paniğe Neden Oldu!

Denizli'de 4 katlı bir binanın çatı katında çıkan yangın, paniğe neden oldu. Alevler, itfaiye ekipleri tarafından yarım saatlik çalışmanın ardından söndürüldü. Pamukkale İlçesi, Yunusemre Mahallesi 6404 Sokak'taki 4 katlı bir apartmanın çatısında, izolasyon çalışması yapıldığı sırada yangın çıktı. Çatıdan dumanların yükseldiğini fark eden çevredekiler, durumu itfaiyeye bildirdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, binadaki vatandaşları tahliye ederek söndürme çalışması başlattı. Alevler, yaklaşık yarım saatlik çalışmanın ardından söndürüldü. Çatı katında bulunan dairelerde hasar oluşurken, kısa süreli panik yaşandı. Polis, yangına ilişkin soruşturma başlattı.

19 Nisan 2021

Denizlili Ünlü Turizmci Hayatını Kaybetti!

Denizli’nin ilk termal turizm yatırımcılarından Arif Altuntaş vefat etti Denizli’nin ilk turizm yatırımcılarından olan ve sanayi odasında da bir dönem meclis başkanlığı yapan Arif Altuntaş, bir süredir tedavi gördüğü akciğer kanserine yenik düştü. 77 yaşında hayata veda evden Altuntaş’ın cenazesi bugün toprağa verildi. Denizli’de termal turizminin gelişmesi için çalışmalar yapan ve ilk turizm yatırımcılarından olan Herakles Termal Otel’in kurucusu Arif Altuntaş, bir süredir tedavi gördüğü akciğer kanserine yenik düştü. Bir dönem Denizli Sanayi Odası’nda meclis başkanlığı görevi de yapan Altuntaş, dün gece Merkezefendi’nin Hallaçlar Mahallesi’ndeki evinde 77 yaşında hayatını kaybetti. Altuntaş’ın cenazesi bugün öğleyin kılınan cenaze namazının ardından asri Mezarlığa defnedildi.

19 Nisan 2021

Denizli’de 9 Saatlik Su Kesintisi

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ’nin içme suyu deposu bakım ve temizlik çalışmaları nedeniyle 20 Nisan 2021 Salı günü 08.00 ile 17.00 saatleri arasında Çal ilçesinin Akkent Mahallesi'nde su kesintisi yapılacaktır. Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü'nün Çal ilçesi Akkent Mahallesi'nde içme suyu deposundaki bakım ve temizlik çalışması nedeniyle su kesintisine gidilecektir. Bu kapsamda, 20 Nisan 2021 Salı günü 08.00 ile 17.00 saatleri arasında Çal ilçesi Akkent Mahallesi'nde planlı su kesintisi yapılacaktır. Mahalle sakinlerinin kesintiden mağdur olmamaları için önlem almaları gerekmekte olup, çalışmaların erken tamamlanması durumunda su belirtilen saatten önce verilebilecektir.

Devam