19 Ocak 2021 Salı

Gündem Haberleri

19 Ocak 2021

Denizli’de Zincirleme Kaza

Denizli'nin Çivril İlçesi'nde uzun zamandır beklenen kar yağışı kazalarla beraber geldi. TOKİ konutlarında meydana gelen kazada 5 araç birbirine girdi. Sabah saatlerinde Denizli'nin Çivril İlçesi'nde etkili olan kar yağışı beraberinde kazaları getirdi. TOKİ konutlarında meydana gelen kazada Ambulans ile otomobil kafa kafaya çarpıştı. Meydana gelen kazada yaralanan olmazken kazaya karışan araçlar ve ambulansta maddi hasar oluştu. Çivril TOKİ konutlarından ilçe merkezine seyreden araç, karın etkisiyle kayganlaşan yolda direksiyon hâkimiyetini kaybederek karşıdan gelen ambulans ile çarpıştı.Çarpışma sonrası yolda seyreden diğer araçlar, kaza yapan araçlara çarpmamak için manevra yapınca kayganlaşan yolda bariyere çarpmak zorunda kaldı. Kazada yaralanan olmazken kazaya karışan araçlarda maddi hasar oluştu.Sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı ile yolun eğimden dolayı kayganlaştığını kazanın bu yüzden olduğu belirtildi. Kaynak:yesilcivrilgazetesi

19 Ocak 2021

Gençlik Spor’dan Kulüplere 600.000 Tl Destek

            Gençlik ve Spor Bakanlığı, amatör spor faaliyetlerinin teşvik edilmesi ve desteklenmesi amacıyla Denizli’de bulunan 104 amatör spor kulübüne 600.000 TL’lik maddi destekte bulundu. Gençlik ve Spor Bakanlığınınsporun tabana yayılması ve desteklenmesine yönelik çalışmaları ülke genelinde sürüyor. Her sene amatör spor kulüplerine maddi destekte bulunan Bakanlık, 2020 yılı bütçesinden yeni bir destek sağlayarak pandemi boyunca spordan uzak kalmak zorunda olan sporculara ve kulüplere moral oldu. DENİZLİ’DE 104 KULÜBE 600.000 TL Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün faal ve branş gibi kritrerlerle belirlediği Denizli’de ki 104 spor kulübüne toplamda 600.000 TL’lik maddi yardım, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından kulüplerin banka hesaplarına yatırıldı. 104 kulübün dışında ki Denizli’de bulunan spor kulüplerine destekte bulunulması için çalışmaların devam ettiği belirtildi. “AMATÖR KULÜPLERİMİZLE BÜYÜK BİR AİLEYİZ” Pandemi dolayısıyla herhangi bir tören yapılmazken, konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, amatör spor kulüplerinin sporun tabana yayılmasında önemli bir misyon üstlendiğini, gençlerin spor yapmasına ve toplumda sağlıklı yaşam biçimi oluşmasına katkı sağladığını söyledi. Amatörlerin büyük bir aile olduğunu ve Denizli’de ki bu ailede 142.688 lisanslı sporcu bulunduğunu söyleyen İbanoğlu, amatör spor kulüplerinin desteklenmesine çok büyük önem veren Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu başta olmak üzere Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna ve emeği geçenlere teşekkür etti.

19 Ocak 2021

Büyükşehir Deski’den Sayaçlarda Don Uyarısı

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü aşırı soğuklarda, korumasız ve açıkta bulunan su sayaçlarının donmaması için vatandaşları uyardı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, kış aylarında yaşanan aşırı soğuklarda korumasız ve açıkta bulunan su sayaçlarının donma ve patlama risklerine karşı abonelerine uyarıda bulundu. Özellikle Denizlinin yüksek kesimlerindeki bölgelerde yaşanan aşırı soğuklarda, sayaçlar ve açıkta kalan su borularının cam yünü, bez parçası, talaş, boru kılıfı gibi maddelerle kaplanması gerektiği ifade edildi. Sayaçların donması, patlaması veya su sızıntısı durumlarında derhal vanasının kapatılmasını öneren Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, bu durumda Alo 185 Çağrı Merkezinin aranması gerektiğini belirtti. Ateşle müdahale etmek yanlış Su sayaçları ya da su boruları donan abonelerin donmaya karşı sıcak su veya ateşle müdahale etmelerinin yanlış olduğunu vurgulayan Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü, söz konusu yöntemlerin su sayaçlarını kullanılamaz hale getirdiğine dikkat çektiler.

19 Ocak 2021

Denizlili Esnaf Hayatını Kaybetti

Denizli'de esnaf Ahmet Alis, yaklaşık 7 aydır mücadele ettiği beyin tümörü nedeniyle hayatını kaybetti. 1 haftadır Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde yoğun bakım ünitesinde tedavi gören 60 yaşındaki Alis, bugün yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 43 yıldır fırıncılık yapan 4 çocuk babası Alis, yarın öğle saatlerinde kılınacak cenaze namazının ardından Çakmak Mezarlığında toprağa verilecek. Edinilen bilgiye göre Denizli'de Merkezefendi ilçesi Sümer Mahallesi'nde Sümer Park karşısında faaliyet gösteren Başak Fırın'ın sahibi Ahmet Alis'e 7 ay önce Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde beyin tümörü teşhisi konuldu. Teşhisin ardından hemen tedavi altına alınan 60 yaşındaki işadamının durumu son dönemde ağırlaşınca Pamukkale Üniversitesi Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Yaklaşık 1 haftadır tedavi altında olan işadamı, bugün yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 43 YILLIK ESNAFTI  43 yıldır fırıncılık yapan Alis'in ölümü ailesini ve meslektaşlarını yasa boğdu. 4 çocuk babası esnaf, yarın saat 12'de Hilal Camisinde kılınacak olan cenaze namazının ardından Çakmak Mezarlığında toprağa verilecek.

19 Ocak 2021

Denizli’de Deprem!

Denizli’nin Acıpayam İlçesi, 4,2 şiddetindeki bir sarsıntı ile sallandı. Saatler 03.41’i gösterdiğinde merkez üssü Acıpayam İlçesi, Yolçatı Mahallesi olan 4,2 şiddetinde bir deprem oldu. Sarsıntı çevre ilçelerden de hissedildi. Bu sarsıntının ardından Acıpayam İlçesinde saatler 03.48’i gösterdiğinde merkez üssü Sandalcık ve saatler 03.51’i gösterdiğinde Suçatı Mahalleleri olan 1,5 şiddetinde artçı sarsıntılar meydana geldi. Bunun yanı sıra saat 04.38’de merkez üssü Pamukkale İlçesi Kocadere Mahallesi olan 1,5 şiddetinde sarsıntı yaşandı.

Devam