26 Eylül 2022 Pazartesi
3 Eylül 2022

Pamukkale Belediyesi Çalışanlarından Anlamlı Gösteri

Pamukkale Belediyesi çalışanlarının oluşturduğu tiyatro grubu ve orkestra tarafından sahnelenen “İşgalden Cumhuriyet’e 30 Ağustos Zafer Bayramı Gösterisi” büyük beğeni topladı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Zafer Bayramının 100. yılın gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşadık” dedi. Pamukkale Belediyesi çalışanlarının oluşturduğu Pamukkale Belediyesi Tiyatrosu ve orkestrası tarafından “İşgalden Cumhuriyet’e 30 Ağustos Zafer Bayramı Gösterisi”ni sahneledi. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Mehmet Gazi Salonu’nda düzenlenen, Tiyatro, Müzik-Şiir ve Halk oyunlarının yer aldığı gösteri seyircilerden tam not aldı. Bu anlamlı geceye Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ev sahipliği yaparken, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, MHP Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz, BBP Denizli İl Başkanı İsmail Karateke de konuklar arasında yer aldı. 100. YIL COŞKUSU SAHNEYE YANSIDI “İşgalden Cumhuriyet’e 30 Ağustos Zafer Bayramı Gösterisi” Tiyatro, Müzik-Şiir ve Halk oyunları seyircilerden tam not alarak ayakta alkışlandı. Gösteri sonunda sahne alan mesai arkadaşlarına çiçek vererek teşekkür eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Zafer Bayramı’nın 100. yılında Pamukkale Belediyesi olarak özel bir gösteri hazırladık. Pamukkale Belediyesinde birlikte mesai yaptığımız arkadaşlarımız bugün sahneye çıkarak bu güzel oyunda görev aldı. Belediye çalışanlarının oluşturduğu tiyatro ve orkestra çok az belediyede vardır. İşgalden Cumhuriyet’e uzanan yolu bizlere bir kez daha yaşattılar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu güzel gösteri vesilesiyle, bu toprakları vatan yapan, bayrağımıza sahip çıkan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, şehitlerimize rahmet, gazilerimize de şifalar diliyorum” dedi. Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut ise “Bu gece çok özel bir gösteriye sahne oldu. Hem tiyatro grubunda hem de orkestrada yer alan herkesi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu. Pamukkale Belediyesi Tiyatrosu ve Orkestrası 3 Eylül 2022 Cumartesi günü Buharkent’te “İşgalden Cumhuriyet’e” adlı oyunu sahneleyecek.

3 Eylül 2022

Başkan Örki’den Pakut’a Teşekkür

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Eylül ayı meclisinde, Pamukkale Belediyesi Arama Kurtarma Timi’ni (PAKUT) meclis üyelerine tanıtarak, teşekkür etti. Başkan Örki, “2020 yılından bu yana tamamen gönüllülük esasına göre arama kurtarma ekibimizde görev alan tüm ekibimize teşekkür ediyorum” dedi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, belediyenin gönüllü personellerinden oluşan Pamukkale Arama Kurtarma Timi’ne Eylül ayı meclisinde teşekkür belgesi takdim etti. Başkan Örki, 2020 yılından bu yana gönüllülük esasına göre yüzlerce saat eğitim alan 27 kişilik ekibin kısa zamanda zorlu aşamalardan geçerek önemli başarılara imza attığını belirterek, “Artık PAKUT bölgemizde yaşanacak afetlerde görev almaya hazır” dedi. Geçtiğimiz ay, İstanbul AFAD Yönetim Başkanlığı Eğitim Merkezi’nde düzenlenen Akreditasyon ve Destek AFAD Gönüllüleri Sertifika Teslim Töreninde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından takdim edilen Hafif Ekip Kentsel Arama Kurtarma Akreditasyon sertifikasını bizzat teslim alan Belediye Başkanı Avni Örki, “Pamukkale Belediyesi Arama Kurtarma Timi, AFAD’dan akreditasyon alan Denizli ve Ege Bölgesi’nin ilk belediyesi oldu. Afet bölgelerinde arama kurtarma, söndürme ve yardım çalışmaları için, 27 kişilik ekibimiz AFAD’la koordinasyon içerisinde görev alabilecek. Sertifikamızı bizzat İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu takdim etti. Bizim açımızdan da önemliydi bu sertifika. Ege bölgesinde bu sertifikaya sahip olan ilk belediye olduk. Ekibimizde, belediyemizde görevli memur, sözleşmeli personel, işçi arkadaşlarımız var. PAKUT’u 2 yıl önce kurmuştuk. 2 yıl içinde birçok alanda eğitimler aldılar. Sınavlardan geçtiler. Sonunda da, profesyonel arama ve kurtarma ekibi haline dönüştüler. Her birini ayrı ayrı tebrik ediyor, özverili çalışmaları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

3 Eylül 2022

Aktepe Sosyal Tesisleri’nde İlk Nikâh Kıyıldı

Pamukkale Belediyesi’nin hem il geneli için hem de Aktepe Mahallesi ve çevresi için önemli projelerinden biri olacak Aktepe Sosyal Tesisleri’nde çalışmalar tamamlandı, bir bir etkinlik alanları faaliyete geçmeye başladı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Aktepe Sosyal Tesisleri’ndeki ilk nikah akdini gerçekleştirdi. Pamukkale Belediyesi Aktepe Sosyal Tesisleri’nde çalışmalarda sona gelindi. Yaz aylarında spor alanlarının aktif hale getirilmesiyle yaklaşık 3 aydır spor kursları ve Pamukkale Belediyesporlu sporcuların antrenmanlarını yaptıkları Aktepe Sosyal Tesisleri’nde, Eylül ayının ilk günü nikah memurluğu da aktif olarak hizmet vermeye başladı. Pamukkale Belediyesi Sevindik nikah dairesinin, Aktepe Sosyal Tesisleri’ne taşındığını, kıyılan bu ilk nikahla birlikte tüm bölge halkına duyurmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Bölgemize muhteşem bir tesis kazandırıldı. Bugün gelin ve damat gibi bizde çok heyecanlıyız. Bizim açımızdan da burada muhteşem bir tesis kazandırıldı memleketimizin, şehrimizin hizmetine. Şu anda Aktepe Sosyal Tesisimiz içerisinde bulunan nikah salonundaki ilk nikahımızı kıyacağız. Hem nikahımız, hem de bu tesisimiz, vatanımıza, milletimize hayırlı uğurlu olsun” dedi. Aktepe Sosyal Tesisleri’nde kıyılan ilk nikahın gelin ve damadı Halise-Süleyman Aksoy çifti, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye hem nikahlarını kıydıkları için hem de bölgenin en önemli ihtiyaçlarına cevap verecek bir tesis yaptığı için teşekkür ettiler.

30 Ağustos 2022

30 Ağustos Zafer Kupası Pamukkale Belediyesinin

30 AĞUSTOS ZAFER KUPASI PAMUKKALE BELEDİYESİNİN Pamukkale Belediyesi tarafından organize edilen 30 Ağustos Zafer Kupası Ayak Tenisi Turnuvası büyük heyecana sahne oldu. 20 takımın katıldığı turnuvada şampiyonluğa Pamukkale Belediyesi takımı kazandı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Ayak Tenisi yeni bir branş olsa da gençlerimiz çok sevdi. Zafer turnuvasına katılan tüm gençlerimize teşekkür ediyorum” dedi. Spora ve sporcuya olan desteklerini her geçen gün arttıran Pamukkale Belediyesi, bu yıl da 30 Ağustos Zafer Kupası Ayak Tenisi Turnuvası ile ayak tenisine desteğini sürdürdü. 28-29 Ağustos 2022 tarihleri arasında Kınıklı Stadı’nda gerçekleşen turnuvaya gençlerin ilgisi yoğun oldu. 3 gün boyunca süren mücadele eden, 3 as 1 yedek olmak üzere 4 sporcudan oluşan 20 takımın katıldığı turnuvada gençler birbirleriyle hem kıyasıya mücadele etti, hem de eğlendiler. Büyük heyecana sahne olan 30 Ağustos Zafer Kupası Ayak Tenisi Turnuvası’nda finalde rakibi Tercih FK’yı 2-0 yenen Pamukkale Belediyesi takımı şampiyonluğu elde etti. Tercih FK’nın ikinci olduğu turnuvada, Merkezefendi Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünü 2-0’lık skorla geçen 3 Yüz Gayrimenkul takımı elde etti.  SPORCULARI KUTLUYORUM Turnuvada dereceye giren takımları ödülleri düzenlenen törenle verildi. Törene Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlmar, Denizli ASKF Başkanı Ayşe Sarıkaya ile sporcular ve sporseverler katıldı. Milli bayramlarda spor etkinlikleri düzenlediklerini ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Milli bayramlarımız coşkunun doruklara ulaştığı yüreğimizdeki vatan sevdasının Atatürk aşkının zirvelerde dolaştığı anlar. Spora bakınca da her bir sporcusundan, taraftarına yüreklerde ayrı bir coşkunun vücut bulduğu bir müsabakalar. Bu her ikisini birleştirdiğimizde biz bu bayramları en iyi şekilde yaşamış oluyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle düzenlediğimiz turnuvaya 20 takım katıldı. Şampiyonluğu Pamukkale Belediyesi takımı elde etti. Ben tüm takımlara verdikleri mücadele için ayrı ayrı kutluyorum. Dereceye giren takımlara ve sporculara da ayrıca tebrik ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100. Yılını kutluyoruz. Dile kolay yüzüncü yıl dönümü. Öncelikle bize bu vatanı vatan yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere onun silah arkadaşları, o günden bu güne vatan, bayrak denilince canını hiç düşünmeksizin feda eden bütün şehitlerimizi, hayatlarını kaybetmiş olan bütün gazilerimizi rahmetle minnetle yad ediyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun” dedi. 30 Ağustos Zafer Kupası Ayak Tenisi Turnuvası sonunda şampiyon olan Pamukkale Belediyesi takımı, 2-4 Eylül 2022 tarihlerinde Kütahya’nın Gediz ilçesinde düzenlenecek Ayak Tenisi Türkiye Kupası’nda Denizli’yi temsil edecek.

30 Ağustos 2022

Pamukkale Belediyesinin Zafer Bayramı Konserleri Denizlililer’i Coşturdu

Pamukkale Belediyesinin, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlediği Tekil-A ile Necati ve Saykolar konserlerine Denizlililer akın etti. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Şanlı tarihimizin en önemli zaferinin 100. Yıl dönümünde bizleri yalnız bırakmayan ve bu coşkuyu birlikte yaşayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Pamukkale Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yıl dönümü nedeniyle 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda konserler düzenledi. Binlerce Denizlilinin doldurduğu meydanda ilk olarak sevilen ünlü rock grubu Tekil-A sahne aldı. Birbirinden güzel şarkılarını Zafer Bayramı’nın 100. Yılı için seslendiren gruba Denizlililer büyük ilgi gösterdi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Tekil-A Grubu’nun konserinin sonunda sanatçılara çiçek vererek teşekkür etti. “YAŞASIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ” Burada yaptığı konuşmada 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yılının coşkusunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Örki, “Bugün Türk Milleti açısından önemli bir gün. Bundan 100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları ve aziz Türk milleti, ülkemizi bölüp parçalamak isteyen ve göz koyan düşmanları büyük zaferle bertaraf ettiler. 30 Ağustos’tan sonra da düşmanları denizlere döktüler. Eğer o zafer olmasaydı bugün biz burada, bir arada olamazdık. Şanlı bayrağımızın bu vatan üzerinde dalgalanmasını ve Türk milletinin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmasını Atatürk ve silah arkadaşlarıyla aziz Türk milletine borçluyuz. Bu vesile ile 30 Ağustos Zaferi başta olmak üzere bugüne kadar bu ülke, bu bayrak ve bu vatan için canlarını veren aziz şehitlerimizi ve hayatlarını kaybeden gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. 100 yıl önce dünyaya ilan edilen bağımsızlığımızı bugün de aynı aşk ve heyecanla haykırmaya devam ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun” dedi. Konuşmanın ardından Necati ve Saykolar Grubu sahne aldı. 70li ve 80’li yılların Anadolu Folk Rock müziğini günümüze ustaca taşıyan grubun seslendirdiği şarkılar, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanını dolduran binlerce Denizliliyi coşturdu. Gece yarısına kadar süren konser ile Pamukkale Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunu vatandaşlara yaşattı.

Devam