26 Eylül 2022 Pazartesi
Merkezefendi Belediyesi Haberleri
12 Eylül 2022

Denizlmuratdede Gündüz Bakımevi’nde İlk Gün Heyecanıi’de

Merkezefendi Belediyesi ve hayırsever iş birliğiyle, Muratdede Mahallesi’ne kazandırılan Gamateks-Osman Aydınlı Gündüz Bakımevi’nde eğitim başladı. İlk eğitim gününde minikleri yalnız bırakmayan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Eğitimin her zaman rahat koşullarda gerçekleşmesi için çalışıyoruz. Yeni gündüz bakımevimiz mahallemize ve bölgemize hayırlı olsun” dedi. Eğitime yönelik destekleriyle adından sıkça söz ettiren Merkezefendi Belediyesi’nin kreşlerinde ilk ders zili çaldı. Sevindik Mahallesi’nden sonra Muratdede Mahallesi’ne kazandırılan Merkezefendi Belediyesi Gamateks-Osman Aydınlı Gündüz Bakımevi hizmete açılarak eğitime başladı. Dört sınıfın açıldığı gündüz bakımevinde, 86 minik öğrenci eğitim görecek. Çocukların gelişimine katkıda bulunmak, ilköğretime hazırlamak ve çalışan kadınların çocuk bakımına destek olmak amacıyla ilçeye kazandırılan ikinci gündüz bakımevinin ilk eğitim gününe Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da katılarak minik öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Başkan Doğan, geleceğin teminatı olan çocuklara desteklerini her zaman sürdüreceklerini söyledi. “EĞİTİME YATIRIM HER ZAMAN ÖNCELİĞİMİZ” Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, önceliğin her zaman eğitim olduğunu belirtti. Hem minik öğrencilere hem de ailelerine destek olmak için gündüz bakımevlerinin sayısını artırmak istediklerini söyleyen Başkan Doğan, “Muratdede Mahallemize kazandırdığımız kreşimizde ilk günün heyecanını yaşıyor, Merkezefendi Belediyesi olarak eğitimin her zaman rahat koşullarda gerçekleşmesi için çalışıyoruz. İlçemize kazandırdığımız ve kazandıracak olduğumuz gündüz bakımevlerinde çocuklarımız çağdaş, donanımlı ve ferah bir ortamda vakit geçirecek. Hem bizlerin hem de ailelerin içi bu yönde çok rahat. Eğitimde fırsat eşitliği yaratmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

8 Eylül 2022

Merkezefendi Halk Ekmek Büfeleri Açıldı

Merkezefendi Belediyesi tarafındanhayata geçirilen ‘Merkezefendi Halk Ekmek’büfeleri açıldı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “MerkezefendilileriHalk Ekmek ile buluşturduğumuz için memnunuz.Merkezefendi Halk Ekmek ilçemize hayırlı olsun” dedi. Merkezefendi Belediyesi tarafından hane bütçelerine destek olması amaçlanarak hizmete sunulan Merkezefendi Halk Ekmek, öncelikle belirlenen dört mahalledeki büfelerde satışlara başladı. Kaliteli ve lezzetli ekmek sunmak için kurulan Merkezefendi Halk Ekmek; Karahasanlı Mahallesi Alperen Ersoy Kapalı Pazar Yeri önü, Alpaslan Mahallesi 5505 Sokak, Karaman Mahallesi Muhtarlık arkası ve Sümer Kapalı Pazar Yeri’nin yanına kurulan büfelerde ekmekler 3 TL’den satışa sunuluyor. Merkezefendi Halk Ekmek, satışların başlamasıyla ilgi ve beğeni topladı.Vatandaşlar Pazar günleri hariç haftanın altı günüMerkezefendi Halk Ekmek’i saat 07.00’den itibaren alabilecek. Merkezefendi Halk Ekmek büfelerini ziyaret eden Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, ekmekleri vatandaşlara kendi elleriyle teslim etti. “MERKEZEFENDİLİLERİN HALK EKMEK’E İLGİSİNDEN MEMNUNUZ” Sosyal belediyecilik çalışmalarına bir yenisinin eklendiğini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Sıcacık bir hizmeti daha Merkezefendimizde gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. ‘Merkezefendi Halk Ekmek’ bu sabah itibariyle hizmete açıldı. Sıkıntı çeken insanlarımıza bir nebze de olsa belediye olarak destek olalım diye Merkezefendi Halk Ekmek uygulamasını dörtmahallemizde faaliyete geçirdik.İlerleyen haftalarda ilçemizin birçok noktasına kurulacak olan büfelerimiz hizmet vermeye başlayacak.Saat 07:00’den itibaren her sabah bütçe dostu Halk Ekmeği büfelerimizden alabilirsiniz.Aile bütçelerine ciddi anlamda katkı sağlayacak olan Merkezefendi Halk Ekmek uygulamasının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

8 Eylül 2022

Merkezefendi’de Yollar Yenileniyor

Merkezefendi Belediyesi tarafından Adalet Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi ve çevresinde asfalt, yol ve kaldırım çalışmaları tamamlandı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “çevremizi güzelleştirmek için yol yenileme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile Merkezefendimizi geliştirmeye devam ediyoruz” dedi. Merkezefendi Belediyesi ilçe genelinde temiz bir çevre ve konforlu ulaşım sağlamak adına üstyapı ve yol yenileme çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Planlı bir şekilde yürütülen çalışmalarda Merkezefendi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Adalet Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi ve çevresinde çalışmalarını tamamladı. 11 bin 500 metrekarelik alanda sıcak asfalt serimi, 4 bin metrekarelik kaldırım parke taşı ve 4 bin metre uzunluğunda kaldırım bordür taşı döşeme işlemleri gerçekleştirildi. Fatih Sultan Mehmet Caddesi ve çevresi yeni görünümüyle kullanıma açıldı. “MERKEZEFENDİMİZİ GELİŞTİRİYORUZ” Merkezefendi’yi geliştirmeye devam ettiklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “İlçemizin birçok noktasını yenilemeye devam ediyoruz. Fatih Sultan Mehmet Caddesi ve çevresi de asfalt, yol ve kaldırım çalışmalarımız sonrasında yeni ve temiz görünümüne kavuştu. Çalışmalarımızla ilçemizin birçok noktasını daha güvenli ve konforlu hale getirdik ve getirmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın çalışmalarımızdan memnun olması bizleri de mutlu ediyor. Merkezefendimiz için çalışıyoruz, çalışacağız” diye konuştu.

7 Eylül 2022

Merkezefendi Halk Ekmek Büfeleri Açılıyor

Merkezefendi Belediyesi’nin, bütçelere katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği ‘Merkezefendi Halk Ekmek’ büfeleri açılıyor. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Vatandaşlarımızın ihtiyacına yönelik hizmetlerimize Merkezefendi Halk Ekmek projemizi eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. İlçemize hayırlı olsun” dedi. Merkezefendi Belediyesi tarafından bütçe dostu proje olarak hizmete sunulan Merkezefendi Halk Ekmek, satışa başlıyor. Merkezefendi Halk Ekmek satışları ilk etapta, Karahasanlı Mahallesi Alperen Ersoy Kapalı Pazar Yeri önü, Alpaslan Mahallesi 5505 Sokak, Karaman Mahallesi Muhtarlık arkası ve Sümer Kapalı Pazar Yeri’nin yanında başlayacak. Vatandaşlar Merkezefendi Halk Ekmek’i saat 07.00’den itibaren alabilecek. Belirlenen ilk dört mahalleye yerleştirilen Merkezefendi Halk Ekmek büfeleri, ilerleyen haftalarda diğer mahallelerde kurulacak. Ekmeğin 3 TL’den satışa sunulduğu büfelerde plastik kullanımını azaltmak, çevre ve doğayı korumak amacıyla poşet verilmeyecek. Pazar günleri hariç haftanın altı günü hizmet verecek olan büfelerden kişi başı en fazla dört ekmek alınabilecek. “MERKEZEFENDİ HALK EKMEK SOFRALARA ULAŞACAK” Sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmetlerini sürdüreceklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Büfelerimizde yarın ekmek satışlarına başlıyoruz. Dar gelirli ailelerin bütçelerine katkı sağlamak için başlattığımız projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ekonomik olarak zor günler geçiren vatandaşlarımıza Merkezefendi Halk Ekmek büfelerimiz ile destek olmayı amaçlıyoruz. Kurduğumuz büfelerde uygun, kaliteli ve sıcak ekmekler halkımızın sofralarına ulaşacak. Merkezefendimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

7 Eylül 2022

Merkezefendi’ye Yeni Parklar Kazandırılıyor

Merkezefendi Belediyesi, ilçemize yeni parklar kazandırırken aynı zamanda mevcut parklara da bakım onarım çalışmaları gerçekleştiriyor. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Ailelerimizin ve çocuklarımızın keyifli vakit geçireceği alanların, mümkün olduğunca arttırılmasına önem veriyoruz ve bu doğrultuda çalışıyoruz” dedi. Günümüzde artan park ve yeşil alan ihtiyacını gidermek için başta tematik parklar olmak üzere ilçemize çok sayıda park ve yeşil alan kazandıran Merkezefendi Belediyesi, çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanan yeni parklar ve bakım çalışmaları sayesinde özellikle çocuklar ve aileleri güvenli ve rahat bir ortamda oyun oynayıp vakit geçirebiliyor. Merkezefendi Belediyesi tarafından Gerzele, Selçukbey, Mehmet Akif Ersoy ve Adalet Mahallelerinde yeni parklar inşa edilirken Karahasanlı, Gümüşçay, Çakmak, Mehmet Akif Ersoy, Sırakapılar, İlbade ve Muratdede Mahallelerindeki belirli parklarda ve Sevindik Vadi Park’ında ise zemin, yürüyüş yolu ve oyun grupları yenileme çalışmaları gerçekleştirildi. “YEŞİL ALANLAR GÜNDELİK HAYATTA ÇOK ÖNEMLİ” Vatandaşın ihtiyaçlarına ve taleplerine yönelik hizmetler gerçekleştirdiklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Ailelerimizin ve çocuklarımızın keyifli vakit geçireceği, yorgunluklarını atıp dinleneceği alanların mümkün olduğunca arttırılmasına önem veriyoruz. Parkların ve yeşil alanların insanın gündelik hayatında aslında ne kadar önemli bir yer kapladığını biliyoruz ve bu doğrultuda çalışıyoruz. İlçemize bugüne kadar birçok alan kazandırdık, kazandırmaya devam ediyoruz. Her şey Merkezefendi için” diye konuştu.

Devam