28 Eylül 2022 Çarşamba
Gündem

DENİZLİ’NİN İLÇESİNDE ŞİDDETLİ YAĞIŞ SELE DÖNÜŞTÜ

Denizli’nin İlçesinde Şiddetli Yağış Sele Dönüştü

Mehmet BARUNDUK
11 Ağustos 2022 - 11:36
haber resim

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde dün akşam saatlerinde şiddetli yağış sele dönüştü. İlçeye bağlı Kuyucak Mahallesi sel meydana geldi. Ev ve işyerlerini su basarken, tarım arazileri sular altında kaldı.

Edinilen bilgiye göre meteoroloji tarafından şiddetli yağış uyarısı yapılan Denizli’de, Acıpayam ilçesine bağlı Kuyucak Mahallesini sel vurdu. Mahallede akşam saatlerinde başlayan ve aniden bastıran şiddetli yağışta sokaklar derelere döndü.

VATANDAŞTAN BELEDİYEYE SİTEM

Sel nedeniyle mahallede bazı ev ve işyerlerini su bastı. Mahallede yaşayan vatandaşlardan birisi sosyal medya üzerinden Acıpayam Belediyesine sitem etti. Evlerinin her yağışta sular altında kaldığını aktaran vatandaş, "Kuyucak, Acıpayam'a bağlı değil mi? Evlerimiz ve yollarımız yağan yağmurun ortaya çıkardığı görüntüler ne zaman uyanmayı düşünüyorsun Acıpayam Belediyesi. Size kaç kere söylenmeli buraya hizmet gelmiyor diye oy alırken gelmesi nasıl keyifli mi sayın başkan Dr. Hulusi Şevkan. Bu mahalle nereye bağlı hepimizin evleri sel içinde her yağmurdan sonra böyle olmak zorunda mı? Nerde alt yapı nerede? Bu yağmur suları nereye gidecek? Verilen sözler nerede" diyerek paylaşımda bulundu.  Kavunu ile ünlü mahallede tarım arazilerini de su bastı.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler