26 Temmuz 2021 Pazartesi
Gündem

DENİZLİ BU HABER HEM GÜLDÜRÜYOR HEM DÜŞÜNDÜRÜYOR

Denizli Bu Haber Hem Güldürüyor Hem Düşündürüyor

Mehmet BARUNDUK
20 Haziran 2021 - 21:28
haber resim

Denizli’demi çekildi. Yoksa başka bir şehirde mi çekildiği belli değil. Ancak günümüzde her düğüncünün başında geçen bir durum haline geldi. Denizlili Adem K. isimli kişi sosyal medya hesabından, “2 tane sahte çeyrek altın takılmış. Var odasında inceleniyor” yazısıyla bir fotoğraf paylaştı. Sosyal medya da kısa sürede birçok yerde paylaşılan fotoğraf altına güldüren aynı zamanda bir o kadar da düşündüren yorumlar yapıldı.

“Takı merasiminde kameralar kapatılsın”, “Çeyrek altınla 100 çeyrek altın reklamı yapmak buna denir”, “Yıllarca konuşulmak isteniyorsan, tak bir çeyrek altın”, “Bazı firmalar milyonlar harcayarak reklam yapıyor. Tak bir sahte çeyrek altın. Daha büyük reklamın olur” diye güldüren açıklamalar yaparken bazı yorumcularda, “Düğün sahibi yakını. Para taksa olmaz. Altın alacak gücü de yok. Ne yapsın”, “Maddi durumu olan kimse sahte altın takamaz. Sahta altın takanda, altın takmak zorunda olupta, altın alacak gücü olmayandır. İfşa etmek doğru değil” dediler.


Hayat pahalılığı, geçim sıkıntısı ve altın fiyatlarının aşırı artması nedeniyle, imkanı olmayan birçok kişi katıldığı düğünlerde sahte altın takıyor. Son birkaç yıldır sahte altın olayı hemen hemen her düğünde olurken Denizli’deki düğünlerde de sahte altın eksik olmuyor.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler