21 Mayıs 2022 Cumartesi
Gündem

METEOROLOJİ’DEN DENİZLİ İÇİN YENİ KAR AÇIKLAMASI

Meteoroloji’den Denizli İçin Yeni Kar Açıklaması

Mehmet BARUNDUK
24 Ocak 2022 - 14:07
haber resim

Meteoroloji Denizli için 24 Ocak 2022 Pazartesi günü hava tahmin raporunu yayınladı. Buna göre, Denizli’yi etkisi altına alan kar yağışı bugün etkisini kaybederken hava ise sabah saatlerinde buz kesti. Gün içerisinde en yüksek 2 derecenin ölçüleceği Denizli genelinde akşam saatlerinde hafif bir kar geçişinin görüleceği bildirilirken, kar yağışı yarın yeniden yüzünü gösterecek.

Ülke genelinde başta şehirlerarası ulaşım olmak üzere birçok aksamaya sebep olan yoğun kar yağışı bugün itibariyle Denizli’de etkisini kaybediyor. Denizli’de hava sıcaklığı da sabah saatlerinden itibaren dondurucu bir etki yarattı. Eksi 7 dereceye kadar gerileyen termometreler gün içerisinde en yüksek 2 dereceye yükselecek. Akşam saatlerinden itibaren yer yer hafif kar yağışı görülse de gün içerisinde yoğun bir yağış beklenmiyor. Akşam saatlerinden itibaren yeniden eksi derecelere düşen sıcaklıkla birlikte yarın için kar yağışı bekleniyor.

DONDURAN HAFTA

 Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre kar yağışı etkisini kaybetse de yarından itibaren yeniden yüzünü göstermesi bekleniyor. Yarın için (SALI) yapılan tahminlere göre, eksi 4 dereceye kadar düşen sıcaklıkla birlikte kar yağışı yeniden Denizli’de etkili olacak. Yoğun bir yağışın beklenmemesiyle birlikte termometreler gün içerisinde en yüksek 0 derece olacak.

 ÇARŞAMBA günü için de kar yağışı geçişlerinin beklendiği şehir genelinde ölçülen en düşük sıcaklık eksi 5, en yüksek ise eksi 1 derece olacak. PERŞEMBE günü işin herhangi bir yağışın öngörülmediğini bildiren Meteoroloji, hava sıcaklığının ise parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte sıcaklık 0 derece olacak.  En düşük sıcaklık ise eksi 8 derece olması bekleniyor. CUMA günü 4 derecelere kadar yükselen sıcaklıkla birlikte parçalı bulutlu  bir gün bekliyor.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler