26 Eylül 2022 Pazartesi
Gündem

DENİZLİ’DE AKILLARA ZARAR YENİ MODA DOLANDIRICILIK

Denizli’de Akıllara Zarar Yeni Moda Dolandırıcılık

Mehmet BARUNDUK
5 Nisan 2021 - 17:52
haber resim

Bugüne kadar birçok yöntemle insanların parasına göz diken dolandırıcıların yeni yöntemi ‘Gömü Bulduk’ dolandırmak istedikleri kişilerin telefonlarına ulaşan ve kısa mesaj atan dolandırıcılar sözde buldukları altınları birlikte çıkarmak için yardım istiyorlar.

Çivril’de son haftalarda telefonlara gelen mesajla dolandırıcılık yapılamaya çalışıldığı belirtildi.Önceki yıllarda ülke gündemine oturan ben polis veya savcıyım diyerek para istenen dolandırıcılık yöntemi basının üstüne gidip duyurmasıyla bu yöntem yavaş yavaş gerçekçiliğini kaybetmişti. Dolandırıcıların şimdiki yöntemi ise kısa mesaj ile gömü bulduklarını söyleyip ''Çıkarmamıza yardım et yarısı senin olsun'' türünde mesajlar atılıyor. Köyden dışarı çıkamadıklarını ifade eden dolandırıcılar kurbanlarının acil bir şekilde kendilerine dönmesini istiyorlar.

Dolandırıcılar telefonla ulaştıkları kurbanlarına : “abi nasılsın ben Hasan şuanda Manisa’da hanımın teyzesinin köyündeyim. Teyzem hayvanları koyduğu eski ahır dam yıkılmış. Kapının temelinin 1.5 metre altında eski bir küpün içinde Arapça yazılı Osmanlı tuğralı sarı sarı tam 1261 adet eski paralara denk gelmiş. Bunları sizin o taraflarda elden çıkarabilir miyiz? Yardımcı olma imkânın var mı? Sende kimseye bahsetme aramızda bu konu. Müsaitsen ara konuşalım” mesajı atarak kendilerini aratmaya çalışıyorlar.

Dolandırıcılara karşı dikkatli olunmasını isteyen yetkililer gelen mesajlara itibar edilmemesi ve şikayetçi olunmasını istedi.

KAYNAK: Yeşil Çivril Gazetesi

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler