13 Mayıs 2021 Perşembe
Gündem

DENİZLİ’DE AKILLARA ZARAR SOYGUN!

Denizli’de Akıllara Zarar Soygun!

Mehmet BARUNDUK
1 Şubat 2021 - 17:34
haber resim

Denizli’de ‘Gece Yarasaları’ olarak bilinen suç örgütü Pamukkale ilçesinde bir binanın çatısını çaldı. Çelik çatıyı keserek götüren üç hırsız jandarmanın operasyonu ile yakalandı. Hırsızların akraba olduğu ortaya çıktı Denizli’nin Pamukkale ilçesinde inşaat halindeki binanın çatısı çalındı. Çelik malzemeden ve hasır şeklinde örülmüş olan yapıyı beton kaidelerinden söküp bir kısmını da keserek alan hırsızlar kayıplara karıştı.

 Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) bölgedeki güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyerek hırsızları tespit etti. Honaz İlçe Jandarma Komutanlığı, Pamukkale İlçe Jandarma Komutanlığı ve JASAT ekipleri Kocabaş’ta şüphelilerin evlerine operasyon düzenledi. Yapılan aramalarda çalınan 30 bin lira değerindeki malzemeler ile birlikte kendilerine ‘Gece Yarasaları’ adını veren şebeke üyeleri gözaltına alındı. Şebeke üyesi Ahmet D. (50) kızı Zeliha A. (29) ve kardeşi Tayfun A.’nın (41) daha önce de çeşitli suçlara karıştıkları belirlendi.

CEZAEVİNDEN İZİNLİ ÇIKMIŞ

Tayfun A’nın 15 yıl ceza evinde yattıktan sonra izinli çıktığı belirlendi. Kasten adam öldürme, başkalarına ait kimlik bilgilerini kullanma, başkası yerine cezaevine girme, hırsızlık ve iftiradan suç kaydına rastlandı. Ahmet D’nin ise 10 hırsızlık, 3 dolandırıcılık, 2 uyuşturucu, 7 tehdit ve suç eşyası satın almaktan 22 suç kaydı bulunduğu belirlendi. Kızı 29 yaşındaki Zeliha A’nın ise hırsızlıktan 8 suç kaydı bulunduğu belirtildi.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler