10 Mayıs 2021 Pazartesi
Gündem

TÜRKİYE’NİN KONUŞTUĞU SAHTEKARLIĞA DENİZLİ’DE KARIŞTI

Türkiye’nin Konuştuğu Sahtekarlığa Denizli’de Karıştı

Mehmet BARUNDUK
15 Ocak 2021 - 14:45
haber resim

Türkiye’nin yakından takip ettiği televizyon kanallarında daha önceden de Denizli’nin ismi geçmişti.  Yapılan iddialara göre yaşadığı Show TV’de yayınlanan Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programında da iddiaya göre çetenin başındaki kişinin Denizlili çıkması ve yine isminin geçmesi, birçok Denizlili vatandaşa  olmasaydı garip olurdu dedirtti. Yapılan iddialara göre Denizli’de yaşadığı ve gerçek ismi Cemile olduğu öğrenilen Gül adındaki kadınla eşinin Türkiye’de onlarca kişiyi evlilik vaadiyle dolandıran çetenin başı olduğu iddia edildi. Birçok kızı ağına düşürdüğü öğrenilen çetenin kızları aileleriyle tehdit ederek çalıştırdığı ve çok sayıda ilde 1 milyon lirayı bulan miktarlarda dolandırıcılık yaptığı öğrenildi

Türkiye’nin gündemine oturan sahte gelin çetesinin mağdur ettiği kişiler artmaya devam ediyor. Show TV’de yayınlanan Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programına ortaya çıkan olayda Melisay adındaki genç kızın birçok ilde evlenme vaadiyle insanları dolandırdı. Çetenin Melisay gibi birkaç tane kızı ağına düşürdüğü öğrenildi. Çetenin kızları internet ortamında kandırarak ağına düşürdüğü belirlendi. Çetenin yine genç kızları ‘ailenizi öldürürüz’ diyerek tehdit ettiği de belirtildi.

 ÇETENİN BAŞINDAKİ KİŞİ DENİZLİLİ ÇIKTI

Tüm ülkeyi saran sahte gelin çetesinin başının Denizli’de yaşayan Gül(gerçek adı Cemile olduğu ortaya çıkan) isimli kadınla Serkan isimli eşinin olduğu iddia edildi. Programda gizli tanık ifadeleri ve mağdur kız olarak çok sayıda kişi evlilik vaadiyle dolandırdığı ortaya çıkan Melisay adındaki genç kız, çetenin doğudaki bazı illerde ellerinde çok sayıda kızı tuttuğunu iddia etti. Melisay, kendisinin de Emirhan adındaki bir genç tarafından evlilik vaadiyle kandırılarak çetenin ağına düşürüldüğünü açıkladı.

1 MİLYONDAN FAZLA VURGUN

Programın yayınlanmasının ardından gelen şikayetlerle çetenin 15’ten fazla ilde evlilik vaadiyle çok sayıda kişiyi 1 milyon 100 bini TL’yi bulan rakamlarla dolandırdığı ortaya çıktı. Çetenin aynı yöntemle Denizli’de de bir kişiyi 50 bin lira dolandırdığı öğrenildi.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler