19 Ekim 2021 Salı
Gündem

DENİZLİ DEVİ 667 MİLYONA SATIŞA ÇIKARILDI!

Denizli Devi 667 Milyona Satışa Çıkarıldı!

Mehmet BARUNDUK
28 Ağustos 2021 - 10:42
haber resim

Denizli’nin Süt ve Süt Ürünlerinin işlenmesi sektöründe Türkiye’nin en büyük firmalarının başında gelen Aynes Gıda Ticari ve İktisadi Bütünlüğünü satışa çıkarıldı. TMSF tarafından satışa çıkarılan Aynes Gıda ilgili ilan bugün Resmi Gazete yayınlandı. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası kayyım atanan ve o süreçten bu yana kayyımla yönetilen Aynes Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ’ye ait mal ve hak ve varlıklar ile Ticari İktisadi bütünlüğü TMSF’nin idaresine geçmişti. Alınan karar ve Fon Kurulu Kararı ile oluşturulan ve satışına karar verilen Aynes Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. kapalı zarf ve açık artırma usullü ihaleye çıkarıldı. Muhammen bedeli 667 milyon olarak belirlenen Aynes Gıda, cebri icra yoluyla haciz, rehin gibi yasal takyidatlardan ari olarak ihale şartnamesinde belirtilen kayıt ve şartlarla satışa çıkarıldığı belirtildi.
Resmi Gazete de yayınlanan satış ile ilgili muhammen bedeli 667 milyon lira olarak belirlenen Aynes Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.nin ihalesine katılabilmek için TMSF’nin Ziraat Bankası AŞ Levent Şubesi nezdindeki "IBAN: TR76 0001 0007 5306 2864 3883 23" Nolu TL hesabına 66 milyon 700 bin TL nakit teminatın yatırılması gerekiyor. Nakit Teminat dışında 5411 sayılı Kanun’nun üçüncü maddesinde tanımlanan bankalardan alınmış TL cinsinden kesin ve süresiz teminat mektubu veya teminat cari değerinin yüzde 15 fazlası tutarından olan Türkiye Cumhuriyeti Tahvilleri, Türkiye Cumhuriyeti Hazie Bonoları veya Türkiye Cumhuriyeti Hazine Kefaletini haiz Tahviller de teminat olarak kabul edilecek. Ancak ihaleye gireceklerin doğrudan veya dolaylı olarak yönetim, denetim, veya kontrolüne sahip olduğu bankalardan alınan teminat mektubu ihale teminatı olarak kabul edileceği belirtildi.

Şartnamede belirtilen idari zarf ve mali zarf içinde verilecek belgeler, üzerlerinde asıl veya kopya olduklarını belirten kayıtlarla, 1 asıl ve 1 kopya olmak üzere, en geç 11 Ekim 2021 saat 16.00’ya kadar Satış Komisyonuna kapalı ve üzeri imzalı zarf içinde elden teslim edilecek ve karşılığında sıra numaralı alındı belgesi verilecek. Bu tarihten sonra verilecek kapalı zarflar değerlendirmeye alınmayacak. İhale, 12 Ekim 2021de saat 14.30’da TMSFnin Büyükdere Cad. No: 143 Esentepe/İstanbul adresindeki konferans salonunda yapılacak. İhale kapalı zarfla verilen mali tekliflerin açılması ile başlayacak olup açık artırmaya katılmaya hak kazananların listesi oluşturulduktan sonra açık artırma aşamasına geçilecek. İlanda, ihaleye katılım şartları, inceleme, ihale usulü, geçmiş dönem borçları ve diğer hususlara ilişkin detaylara da yer verildi.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler