4 Aralık 2020 Cuma
Gündem

DENİZLİ DİKKAT YENİ YASAKLAR GELDİ

Denizli Dikkat. Yeni Yasaklar Geldi

Mehmet BARUNDUK
17 Kasım 2020 - 20:33
haber resim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs için alınan yeni önlemleri açıkladı. Hafta sonları 10.00-20.00 arası dışında sokağa çıkma yasağı uygulanacak, 20 yaş altı da 65 yaş üstü gibi bazı saatlerde dışarı çıkamayacak, AVM’ler ve bazı işletmeler 20.00’de kapanacak.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulanacağını belirtip, yeni kuralları açıkladı… Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak.” dedi. “Salgının seyri tırmanışını sürdürürse hepimiz için can acıtıcı neticelere yol açan tedbirlerin tekrar gündeme gelmesi kaçınılmaz hale gelir.” ifadesini kullandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek. Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek.

“Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. 65 yaş ve üstü için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma uygulaması, çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altına da teşmil edilecek. Sinemalar, sektörün talebine de uygun şekilde yıl sonuna kadar kapalı kalacak. Alışveriş merkezi, market, restoran, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak. Ara tatilde olan okullardaki eğitim-öğretim, yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek. Kıraathanelerimizin faaliyetlerine bir süre ara verilecek. Restoran ve kafelerde sadece paket servis uygulamasına geçilecek. Kamu ve özel sektördeki esnek mesai düzenine ve mesai saatlerinin yoğunluk oluşturmayacak şekilde belirlenmesine hassasiyet gösterilecek.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler