13 Mayıs 2021 Perşembe
Gündem

DENİZLİ KIZILAY GÖNÜL ALMAYA DEVAM EDİYOR

Denizli Kızılay Gönül Almaya Devam Ediyor

Mehmet BARUNDUK
29 Ocak 2021 - 18:27
haber resim

Türk Kızılay Denizli Şubesi, doğuştan kulağı ve kalça kemiği olmayan minik Ahmet Elnasır’a hasta yatağı alarak kendisini ve ailesinin ihtiyacını gidererek sevindirdi.

İhtiyaç sahibi insanların yaralarını sarmaya devam eden Türk Kızılay Denizli Şubesi, son olarak Gümüşçay Mahallesi’nde yaşayan Elnasır ailesine el uzattı. Pandemi döneminde gerek karantinada kalan ailelerin yardımına koşan ve gerekse de gönüllüler vasıtası ile kan ihtiyacını karşılayan Türk Kızılay Denizli Şubesi, ihtiyaç sahibi insanları da sevindirmeye devam ediyor. Gümüşçay Mahallesi’nde Elnasır ailesini kapısını çalan Kızılay gönüllüleri, kendi bütçesinden temin ettiği hasta yatağını doğuştan kulağı ve kalça kemiği olmayan minik Ahmet Elnasır’a teslim etti. Baba Abdülkerim Kerim Elnasır tarafından karşılanan Kızılay gönüllüleri, yatağı teslim ederken duygusal anlar da yaşandı. Ahmet Elnasır’ın yeni yaşına girmesine sayılı günler kala hasta yatağını kendilerine teslim eden Kızılay gönüllülerinin ve ailenin mutluluğu görülmeye değerdi.

“PANDEMİDE BOŞ DURMUYORUZ”

Yardım sonrasında açıklamalarda bulunan Türk Kızılay’ı Denizli Şube Başkanı Adem Salih Deniz, “Kızılay olarak kendilerine ihtiyaç duyulan her alanda vatandaşların yanında olmaya devam edeceklerini söyledi. Pandemi döneminde de boş durmadıklarını anlatan Deniz, “kan bağış merkezlerimizde pandemi kuralları çerçevesinde kan bağışlarımız devam ediyor. Özellikle karantinada olan vatandaşlarımızın ihtiyacını gidermek için gece gündüz ekiplerimiz ile teyakkuz halinde idik. Olmaya da devam edeceğiz. Bunun yanında ihtiyaç sahibi insanlara da dokunmaya devam ediyoruz. Gümüşçay Mahallemizde ikamet eden Abdülkerim Kerim Elnasır bizlere ulaşarak yaşadıkları sıkıntıları anlattılar. Bizler de yerinde tespit ettik ve Doğuştan kulağı ve kalça kemiği olmayan minik Ahmet Elnasır’a lazım olan hasta yatağını temin ederek kendilerine ulaştırdık. En az aileler kadar bağışçılarımız adına bizler de mutlu oluyoruz” dedi.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler