24 Ekim 2020 Cumartesi
Gündem

DENİZLİ POLİSİNİN YAKALADIĞI MAFYA LİDERİNİ ÖLDÜRENLER ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Denizli Polisinin Yakaladığı Mafya Liderini Öldürenler Adliyeye Sevk Edildi

Mehmet BARUNDUK
22 Ağustos 2020 - 17:58
haber resim

Denizli Emniyeti gerçekleştirdiği başarılı bir operasyon ile “Loti Quli” lakaplı 48 yaşındaki Nadir Salifov'u otelde yemek yediği  sırada öldürdüğü iddia edilen 2 arkadaşı yakalandı. Azerbeycan uyruklu olduğu öğrenilen 2 zanlı, Denizli Emniyetindeki işlemlerinin ardından  Antalya’ya gönderildi. Azeri suç örgütü lideri Nadir Salifov'nun cenazesi, yakınları tarafından özel bir hastanenin  morgdan alındı

MAFYA LİDERİNİ ÖLDÜREN ŞAHIS DENİZLİ’DE YAKALANMIŞTI

Denizli Emniyeti gerçekleştirdiği başarılı bir operasyon ile tüm Dünya’nın gözünün Denizli’ye çevrilmesine sebep oldu. Yıllar önce Rusya’da en büyük mafya babası olarak bilinen Rövşen Canyevi’yi öldürterek yerine geçen ve “Lotu Quli” lakabını alarak onun yerine geçen Azeri Nadir Salifov, Antalya’nın Serik İlçesinde yemek yediği esnada başından vurularak öldürülmüştü. Salifov’un katil zanlısı Denizli’de yakalandı.

SINIR DIŞI EDİLMİŞTİ…

Rusya’nın Azeri mafyası Nadir Salifov, 2018 yılında kaçak yollarla Türkiye’ye gelmişti. Yapılan operasyon ile yakalanan Salifov, sınır dışı edilmişti. 2 Şubat 2020 tarihinde İstanbul’da yapılan bir operasyon ile Türkiye’de örgütlenen Rus mafyasına operasyon düzenlenmişti.  Nadir Salifov’u öldürmek için hazırlık yaptığı iddia edilen Ekibin lideri Guram Chikladze ve 16 kişi gözaltına alınmıştı. Mafya Lideri Nadir Salifov ise kameralara yansımasına rağmen kaçmayı başarmıştı.

ANTALYA’DA ÖLDÜRÜLDÜ…

Tüm bu gelişmeler yaşanmaya devam ettiği esnada “Lotu Quli” lakaplı Nadir Salifov, Türkiye’ye kaçak yollarla giriş çıkış yapmayı sürdürmüştü. Aradan geçen süreç içerisinde Nadir Salifov, yine Türkiye’ye giriş yapmış ve Antalya’nın Serik İlçesinde bir restoranda arkadaşı olduğu iddia edilen Kaan Zeynalov, isimli şahıs tarafından çıkan tartışma sonrası başından vurularak öldürülmüştü.

KATİL ZANLISI DENİZLİ’DE YAKALANDI…

Nadir Salifov’un, Rusya başta olmak üzere Bağımsız Devletler Topluluğundaki meyve- sebze ithalat pazarını kontrolünde bulunduran ‘Lotu Quli’ mafyasının liderliğini yaptığı biliniyordu. Salifov’u öldürdüğü iddia edilen Kaan Zeynalov ve yanında bulunan ve ismi açıklanmayan bir kişi Denizli Emniyet Müdürlüğü Ekiplerinin Denizli-Antalya Karayolu üzerinde yaptığı uygulama esnasında yakalandı. Gözaltına alınan katil zanlısı Denizli Emniyet Müdürlüğünde ifadesinin ardından Antalya Emniyet Müdürlüğü Ekiplerine teslim edildi. Zırhlı Araç ve yoğun güvenlik önleminde Nadir Salifov’u öldürdüğü iddia edilen Kaan Zeynalov, Antalya’da işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi. Yaşanan bu gelişme ile birlikte Denizli Emniyeti uzun süredir açık olan ve Dünya’nın takip ettiği bir dosyayı kapatmış oldu

En İlgi Çeken Haberler