3 Mart 2021 Çarşamba
Gündem

DENİZLİ’DE GÖRÜLEN DOĞA OLAYI GÖRENLERİ ŞAŞKINA ÇEVİRDİ

Denizli’de Görülen Doğa Olayı Görenleri Şaşkına Çevirdi

Mehmet BARUNDUK
20 Şubat 2021 - 17:58
haber resim

Doğa bazen ilginç görüntülere sahne oluyor. Denizli’nin Çameli İlçesi’nde kar yağışının etkili olmasının ardından soğuk ve sıcak hava dalgası nedeniyle bir ağacı buzlar kaplarken, diğer taraftan bir taşın altından filizlenen çiçek görenleri şaşırttı.

Çameli İlçesi, Kalınkoz Mahallesi ve Kızılkaya Mahallesi’nde görülen doğa olayı görenleri şaşırttı. Kalınkoz Mahallesi’nin ormanlık alanında yağan karla birlikte beyaza bürünen bitki örtüsü ve ağaçlar, sıcak havanın yüzünü göstermesi ile erimeye başladı. Gündüz vakti eriyen kar suları bir ağacın dallarından gövdesine doğru süzülmesi sonucu akşam soğuyan hava ile buza dönüştü. Ağacın gövdesini bir buçuk metre kadar sarmalayan buz kütlesi, ilk görüşte yerden yükselmiş görüntü vermesi ilginç görüntülere sahne oldu.

Diğer taraftan Kızılkaya Mahallesi’nin kar yağışı ile beyaza bürünen yüksek kesimlerinde zaman zaman havanın ısınması ile bir kaya parçasının altından filizlenen Nevruz, çiçek açtı. Baharın müjdeleyicisi olan Nevruz Çiçeği’ni gören vatandaş fotoğrafını çekerken bir taraftan kar birikintisinin üzerine “Hayat” yazarak, kaya parçasının altından filizlenen çiçeğin hayata kavuştuğu vurgusu yapmayı ihmal etmedi

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler