21 Eylül 2021 Salı
Gündem

DENİZLİ'DE 33 ÇOCUK 1 AYDIR KARANTİNADA!

Denizli’de 33 Çocuk 1 Aydır Karantinada!

Mehmet BARUNDUK
21 Nisan 2021 - 10:19
haber resim

Denizlinin Pamukkale İlçesinde faaliyet gösteren 43 kişinin yaşadığı yatalı kursta öğrenciler ve çalışanlar bir ay içerisinde üçüncü kez karantina altına alındılar. Duruma tepki gösteren veliler ilçe müftülüğünün önüne giderek çoxuklarının geri verilmesini istediler.

Edinilen bilgilre göre Denizlinin Pamukkale İlçesinde faaliyet gösteren yatılı kursta koronavirüs şoku yaşanıyor. 33 öğrenci ve 9 personelin yaşadığı kursta 6 öğrencinin yapılan koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından karantinaya alındılar.
Aradan az zaman geçmesinin ardından tekrar yapılan koronavirüs testinin kursta bulunan diğer çocukların 6sında da koronavirüse rastlandı. Bunun üzerine öğrenciler ve personeller 2. kez karantinaya alındı.En son yapılan koronavirüs testinde 2 öğrenciye daha koronavirüs bulaştığı tespit edilince yurtta kalanlar 3. kez karantinaya alındılar.Duruma tepki gösteren veliler Pamukkale İlçe Müftülüğüne giderek çocuklarının geri verilmesini istediler.Toplu şekilde yaşayan çocukların birbirlerine sürekli olarak temas halinde bulunduklarını söyleyen aileler çocuklarımız sürekli karantinada geri verilmesini istiyoruz şeklinde konuştular.

KAYNAK: http://www.saraykoy.com.tr/

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler