5 Aralık 2020 Cumartesi
Gündem

DENİZLİ’DE EĞLENCE MEKANLARINA ŞOK BASKIN

Denizli’de Eğlenceye Mekanlarına Baskın

Mehmet BARUNDUK
29 Eylül 2020 - 15:14
haber resim

Denizli’de bir haftalık eğlence mekanları ve ikamet denetimlerinde, fuhuş, kumar, ruhsatsız işyeri çalıştırmak, konsomatrislik ve küçük yaşta müşteri den dolayı şahıs ve işletmelere ceza yağdı.

Emniyet Müdürlüğü, Asayiş ve Ahlak polisleri tarafından il genelinde 492 işyeri ve ikametler denetlendi. Yapılan denetlemelerde bir iş yerinde fuhuş olayına karışan 2 şahsa bin 580 lira idari para cezası kesildi. 1 kahvehanede yapılan kontrollerde 3 şahsın kumar oynadığı tespit edildi. Kumar oyununda 90 TL ile oyun malzemelerine el konularak şahıslara toplam 3 bin 675 lira ceza kesilirken, iş yeri sahibi hakkında adli işlem yapıldı.

Yine bir kahvehanede yapılan kontrollerde iş yerinin ruhsatsız faaliyet gösterdiği tespit edilerek, iş yeri belediye ekipleri tarafından mühürlendi. Buldan İlçesi’nde içkili mekanda yapılan denetlemelerde 7 kadının konsomatris olarak çalıştığı tespit edildi. Aynı iş yerinde sigara içildiği, 18 yaşından küçük 2 müşterinin bulunduğu tespit edilirken aynı zamanda sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı tespit edildi. İş yeri sahibine TCK’nın 194’üncü maddesi gereğince adli işlem yapıldı.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler