27 Ekim 2020 Salı
Gündem

DENİZLİ’DE FESTİVAL VE KONSERLER YASAKLANDI

Denizli’de Festival Ve Konserler Yasaklandı

Mehmet BARUNDUK
15 Ağustos 2020 - 11:05
haber resim

Denizli Valiliği 19 ilçe kaymakamlığına gönderdiği yazı ile covid-19 vakalarındaki artışı dikkate alarak ‘eğlence amacıyla düzenlenen her türlü festival’ organizasyonlarını yasakladığını duyurdu.

Denizli Valiliği covid-19 vakalarındaki artışı gerekçe göstererek konser ve festival organizasyonlarını yasakladı. Denizli valiliği tarafından 19 ilçe kaymakamlığına gönderilen yazıda ‘eğlence amacıyla düzenlenen’ festival organizasyonlarının yasaklandığı belirtildi.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik imzalı yazıda zorunluluk taşımayan, eğlence amacıyla düzenlenmesi talep edilen her türlü festival organizasyonlarının içerisinde bulunulan pandemi sürecinde yasaklandığını ifade etti.

Valilik tarafından 19 ilçe kaymakamlığına gönderilen 11 Ağustos tarihli yazıda şu ifadeler yer aldı: “Koronavirüs salgınıyla mücadelemizin tüm hızıyla devam ettiği kontrollü sosyal hayat döneminde, vatandaşlarımızın sorunlu haller dışında toplu şekilde bir araya gelmemeleri önem arz ettiğinden ilimizde bazı belediyeler tarafından festival düzenleme taleplerinin olduğu veya bu yönde hazırlık yapıldığı görüldüğünden, herhangi bir zorunluluk taşımayan eğlence amacıyla düzenlenmesi talep edilen her türlü festival organizasyonları içerisinde bulunduğumuz pandemi süreci göz önünde bulundurularak yasaklanmıştır.”

Edinilen bilgiye göre, konserlerin ve eğlence amaçlı organizasyonların da bu kapsamda yasaklandığı öğrenildi.

En İlgi Çeken Haberler