25 Temmuz 2021 Pazar
Gündem

DENİZLİ’DE GÖRÜLDÜ

Denizli’de Görüldü

Mehmet BARUNDUK
14 Kasım 2020 - 16:35
haber resim

Denizli'de vahşi yaşamın en önemli aktörlerinden birisi olmasına rağmen son yıllarda nesli tükenme tehlikesi geçiren vaşak, Bozkurt'ta görüntülendi. İnceler Orman İşletme Müdürlüğünde görev yapan görevliler tarafından görüntülenen vaşak, doğa severleri sevindirdi. Bölgede başka vaşağın olup olmadığı ise araştırılıyor.

Türkiye'de yanlış avlanma ve diğer etmenler nedeniyle nesli tükenmekte olan vaşak, Denizli'de görüntülendi. Her gün ormanlık alanda incelemede bulunan Bozkurt İnceler Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, mahallenin piknik alanı olan Orman Çeşmesi olarak bilinen noktada bir hayvan gördü. Hemen duraklayan ekipler, biraz daha yaklaşınca o hayvanın vaşak olduğunu fark etti. Hemen telefona sarılan ekip, vaşağı görüntülemeyi başardı. Sabahın ilk saatlerinde çekilen görüntü ekibi heyecanlandırdı.

ÇOK DEĞERLİ BİR AN

Yabani hayvanı görüntülemeyi başaran ekipte yer alan Ramazan Tilki, "Çok değerli bir an yaşadık. Nesli tükenme tehlikesi altında bulunan vaşağı görüntüledik. Eşsiz bir tür. Çok yaklaşamadık. Burada varlığından haberdardık ama ilk kez görüntüleme bize nasip oldu. Erkek mi dişi mi bilmiyoruz. Eşi var mı onu da bilmiyoruz. Araştırmalarımız sürüyor" dedi.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler