26 Ocak 2021 Salı
Gündem

DENİZLİ’DEKİ KORKUNÇ CİNAYETLE İLGİLİ YENİ GELİŞME

Denizli’deki Korkunç Cinayetle İlgili Yeni Gelişme

Mehmet BARUNDUK
12 Kasım 2020 - 13:24
haber resim

Denizli Haberin haberine göre;  Acılı anne sevgili olduklarından 1 hafta önce haberi olduğunu ve kızının aileleri tanıştırmak istediğini söyledi. Anne Tokbaş Tuba’nın öldürüldüğünde koronavirüs olduğunu ve ev karantinasında bulunduğunu belirtti. Dün Denizli’de tüm Türkiye’yi sarsacak bir cinayet işlendi. 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Tuba Tokbaş kendi evinde erkek arkadaşı Eray Hakver tarafından boğularak öldürüldü. Cinayet, zanlı Eray Hakveri’in annesinin polisi aramasıyla ortaya çıktı. Hayatının baharında kadın cinayetine kurban giden Tuba’nın acılı annesi Okşan Tokbaş Denizlihaber’de konuştu.

 AİLELER TANIŞACAKTI

 Anne Tokbaş kızının ilişkisini 1 hafta önce öğrendiğini dile getirdi. Anne Tokbaş, “Yaklaşık 1.5 aydır sevgililermiş. Tuba bizden ayrı yaşıyordu, ilişkilerinden 1 hafta önce haberim oldu. Bana sevgilisinin olduğunu ve ailesiyle beni tanıştırmak istediğini söyledi. Tuba mutsuz gözükmüyordu. Ben de olumlu karşılamıştım, böyle bir şey beklemiyorduk, hepimiz şoktayız” diye konuştu.

BİRLİKTE YAŞAMIYORLARDI

Anne Tokbaş birlikte yaşıyorlardı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını ve bu tür haberlerin onları çok yıprattığını söyledi. Anne Okşan Tokbaş, “Tuba o eve daha yeni taşındı birlikte yaşıyorlar haberleri yanlış. Cinayet sebebini ben de tam bilmiyorum. Anahtar yüzünden diyen var, Tuba dışarı çıkmak istemiş, Eray izin vermemiş o yüzden olmuş diyen var. Benim kızım gitti gerçeği ancak Eray’dan öğrenebiliriz” dedi.

TUBA KORONAYMIŞ, KARANTİNADAYMIŞ

Acılı anne, Tuba’nın korona testinin pozitif çıktığını hayatını kaybettiklten sonra öğrendiğini söyledi. Acılı anne, “Hepimiz perişanız, 6 yaşındaki erkek kardeşi, babası, ben, arkadaşları hepimiz mahvolduk. Tuba öldürüldüğünde koronavirüsmüş, karantinadaymış. Bizim de öldükten sonra haberimiz oldu. O yüzden otopsisi Antalya’da yapıldı” diye konuştu.

ERAY: “SENSİZ BEN NE YAPARIM” DİYORDU

Öte yandan Denizlihaber’in ulaştığı Tuba’nın yakın arkadaşı. Katil zanlısının Tubayı çok sevdiğini söyleyerek, “Eray Tubayı çok seviyordu. Bir keresinde Tuba gezmek için İstanbul’a gitmek istemişti. Eray’da sen gidince ben iş yerindekilere çatlarım. Gitme sensiz ben ne yaparım demişti” diye konuştu. Katil zanlısının askerden bir süre önce geldiği ve fabrikada çalışmaya başladığı daha sonra işten çıktığı ve süredir işsiz olduğu öğrenildi.

GERİYE MUTLU AİLE FOTOĞRAFLARI KALDI

Henüz 22 yaşındayken erkek şiddetine kurban olan ve hayattan koparılan Tuba Tokbaş’tan geriye, ailesiyle çektirdiği mutlu aile fotoğrafları kaldı.

Abone Ol
 DENİZLİ’DEKİ KORKUNÇ CİNAYETLE İLGİLİ YENİ GELİŞME
En İlgi Çeken Haberler