20 Ekim 2021 Çarşamba
Gündem

DENİZLİ'DEKİ YANGINLAR İLGİLİ SON DURUM

Denizli’deki Yangınlar İlgili Son Durum

Mehmet BARUNDUK
4 Ağustos 2021 - 10:32
haber resim

Denizli’de Tavas ile Buldan ilçelerinde çıkan orman yangınları ekipler ve vatandaşların yoğun çabası sonrası söndürüldü. Azerbaycan'dan gelen destek ekiplerinin de katıldığı çalışma ile her iki noktadaki yangın gece saatlerinde kontrol altına alınırken,  soğutma çalışmaları sabahın ilk ışıklarında yeniden başladı.

Denizli’de önceki gün Buldan'ın Türlübey Mahallesinde çıkan orman yangını hava müdahalesiyle birlikte söndürülmüştü. Gece soğutma çalışmalarının yapıldığı alanda dün öğleden sonra yeniden yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangın yerleşim yerini tehdit etmeye başladı. Mahalle kısmen boşaltılmaya başlanırken, bir yangın haberi de Tavas'ın Kızılcabölük Mahallesi Çakıroluk Mevkisinden geldi. Eski yürüyüş yolu üzerinde bulunan noktada çıkan yangın yine rüzgarın etkisiyle büyüdü. Hemen bölgede orman ve itfaiye ekipleri ile çok sayıda vatandaş koştu.

ALEVLER METRELERCE BÜYÜDÜ

Kızılcabölük yangınında alevler rüzgarın da etkisiyle meritrelerxd yüksekliğe ulaştı. Bölgeden gelen görüntüler korkuturken, hemen havadan müdahale desteği sağlandı. Hem karada çn hem de havadan müdahale ile yangının önü kesildi.

 GECE SAATLERİNDE 2 MUTLU HABER

 Yangınla mücadele eden Denizli’de gece saatlerinde 2 mutlu haber geldi. Önce Tavas'ta yangının büyük bir oranda kontrol altına alındığı bilgisi alındı. Bir noktaya kadar gerileyen yangın, son olarak Kızılcabölük üstlerinde söndürüldü. Buldan Türlübey de ise olağanüstü çaba sonrası yangınının yerleşim yerlerine inmesi engellendi. Ardından Azerbaycan'dan

OĞUTMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Gece saatlerinde alınan güzel haberin ardından Kızılcabölük'te hem karadan hem havadan, Buldan'da ise karadan soğutma çalışmaları gerçekleştirildi.

SARAYKÖY'DE YANGIN

 Tam yangınlar söndü derken bu kez Sarayköy'den yangın haberi geldi. Ekiplerin hemen müdahalesi ile yangın, büyümeden söndürüldü.

AZERBAYCANLI KARDEŞLERİMİZE TEŞEKKÜRLER

Yanında devlet ve millet el ele verirken, en büyük teşekkürü ise binlerce kilometre mesafeden gelmesine rağmen canla başla mücadele eden Azerbaycan destek kuvvetleri aldı. Türlübey'de alkışlarla karşılanan destek ekipleri, her iki bölgede yangının söndürülmesinde büyük görev üstlendi.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler