13 Mayıs 2021 Perşembe
Gündem

DENİZLİLİ ANNE HAYATINI KAYBETTİ

Denizlili Anne Hayatını Kaybetti

Mehmet BARUNDUK
16 Ocak 2021 - 21:11
haber resim

Denizli’de yaşamakta olan Raziye Uzun beyin kaması sonucu hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. 3 gün yaşama savaşı veren kadın hayata tutunamadı ve organları ailesi tarafından bağışlanarak başka insanlara umut oldu.

Denizli’de 13 Ocak günü evinde rahatsızlanarak Denizli Devlet Hastanesine kaldırılan Raziye Uzun’un yapılan tahliller neticesinde beyin kanaması geçirdiği anlaşıldı. Hemen yoğun bakıma kaldırılan 56 yaşındaki Uzun 3 günlük yaşam savaşını kazanamadı ve beyin ölümü gerçekleşti. Beyin ölümünün gerçekleşmesinin ardından Denizli Devlet Hastanesi Organ Nakil Birimi Uzun’un ailesiyle görüşerek organ bağışı yapılmasını istediler. Ailesi tarafından organları bağışlanan Raziye Uzun 3 kişiye umut oldu.

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk yaptığı açıklamada “Denizli Devlet Hastanesi’nde görev yaptığım sürelerde birlikte çok çalıştığımız bir personelimizin annesinin vefatı bizleri de derinden üzdü. Öncelikle personelimiz olan Tolga Uzun’a baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Sağlık camiamızdan bir arkadaşımızın ve ailesinin, en acı günlerinde başka ailelere umut olmak adına organ bağışında bulunmalarından dolayı da kendilerine çok teşekkür ediyor ve ailemize başsağlığı diliyorum. Türkiye'de binlerce kişi organ beklemektedir. Organ bağışı ise sadece beyin ölümü gerçekleşen kişilerden yapılabilmektedir. Buradan herkesi organ bağışında bulunmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler