28 Ekim 2020 Çarşamba
Gündem

DENİZLİLİ SÜRÜCÜLERİ CANINDAN BEZDİREN OLAY

Denizlili Sürücüleri Canından Bezdiren Olay

Mehmet BARUNDUK
8 Eylül 2020 - 10:24
haber resim

Çivril Uşak kara yolunda devam eden düzeltme çalışmalarında yapışan uygulamalar sürücülere illallah dedirtti. Sürücüler yolu yapanı her fırsatta ‘andıklarını’ belirterek tepki gösteriyorlar.

Geçen yıl yapılarak hizmete giren Denizli Uşak yolunda yapılan düzeltme ve yükseltme çalışmalar sürücüleri canından bezdirdi. Yolun tek taraflı trafiğe kapatılmasının yanında eski ve yeni asfaltın birleşim yerlerindeki yükseklik farkları sürücüleri zor durumda bırakıyor.

Denizli Uşak karayolu Çivril Menteş İğdir Kavşağı arasında devam eden yol düzeltme çalışmasını tamamlayan firmanın asfalt üzerinde bazı bölgelerde kasis bırakması sürücüleri zor durumda bırakırken can ve mal güvenliğinde tehlikeye atıyor. Özellikle iğdir rampası üzerinde eski ve yeni asfaltın birleşim noktalarındaki yükseklik farkı araçlara ciddi zarar veriyor. Yolu bilmeyen sürücülerin kot farkı nedeniyle paniklediği ve direksiyon hâkimiyetini kaybettiği yolda kazaların kaçınılmaz oluyor. Bir çok sürücü eklenti yerlerinde meydana gelen sarsıntı ve sesten sonra ana yol üzerinde aracını yol kenarına çekerek araçlarını kontrol ederken yol kenarında bekleyen araçlar arkadan gelen araçlar için tehlike oluşturuyor. Durum karşısında sosyal paylaşım sayfalarından paylaşım yapan bazı sürücüler “hem inerken hem çıkarken bu yolu yapan firmayı anıyoruz” diyerek duruma tepki gösterdiler.

Kaynak: Yeşil Çivril Gazetesi

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler