15 Ocak 2021 Cuma
Gündem

DENİZLİ’NİN O İLÇESİNDE 16 MAHALLEDE SIFIR VAKA

Denizli’nin O İlçesinde 16 Mahallede Sıfır Vaka

Mehmet BARUNDUK
16 Aralık 2020 - 13:04
haber resim

Sağlık Bakanlığının HES mobil uygulamasına yansıyan risk haritasına bakıldığında geçtiğimiz aylarda kırmızı renge boyanarak tehlike çanlarının çaldığı Sarayköy’ün kendini iyileştirdiği görüldü.  HES mobil uygulamasına yansıyan güncel risk haritasına bakıldığında

ilçenin 16 mahallesinde sıfır vaka var.

Geçtiğimiz aylarda Sağlık Bakanlığının HES mobil uygulamasına yansıyan risk haritasında Sarayköy ilçesinde neredeyse tamamı yüksek risk anlamına gelen kırmızı renge boyanma görülüyordu. Tedbirlerin uyulmaya başlamasının ardından Sarayköy, HES mobil uygulamasındaki güncel görüntüye göre koronavirüs vaka sayılarında kendisini toparlamaya başladı.

Uygulama üzerinde görünen mavi renkler en düşük riskli bölgeyi işaret ederken kırmızı bölge ise en yüksek alanı işaret ediyor. Sarayköy genelinde en düşük risk rengi mavi ve yeşil yoğunlukta olurken küçük bir alanda en yüksek risk anlamına gelen kırmızı renk görlüyor.

SIFIR VAKA

İlçenin mahallelerine bakıldığı zaman Acıdere, Beylerbeyi, Hisar, Kabaağaç, Karataş, Köprübaşı, Kumluca, Sazak, Tekke, Tepeköy, Tırkaz, Uyanık, Caber, Yakayurt, Sığma ve Yeşilyurt Mahallelerinde hiç vaka görülmüyor.

MAHALLELER KENDİNİ İYİLEŞTİRİYOR

Acısu, Ahmetli, Gerali ve Karakıran Mahalleleri mavi renge boyanırken Ada Mahallesi de yeşil renkten az riskli renk olan maviye dönüşmeye başladı.

TOSUNLAR VE DUACILI DA KIRMIZI RENK HAKİM

Tosunlar ve Duacılı Mahalleleri hala riskli rengini koruyor.

İLÇENİN MERKEZİ MAHALLELERİ

İlçenin merkezi mahalleleri olan Aşağı, Atatürk, Bala, Cumhuriyet, Trafo, Turan’da mavi, yeşil, sarı, turuncu ve kırmızı renkler hakim olsa da risk rengi olan kırmızının az bir alana hakim olduğu görülüyor.

Uygulama üzerinde Altındere ve Hasköy Mahallelerine ulaşılamıyor.

KAYNAK:Sarayköyün Sesi


Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler