15 Haziran 2021 Salı
Gündem

DEPREMİN ÜZERİNDEN 2 YIL GEÇTİ HALA KONTEYNERDE YAŞIYORLAR

Depremin Üzerinden 2 Yıl Geçti Hala Konteynerde Yaşıyorlar

Mehmet BARUNDUK
28 Ocak 2021 - 12:16
haber resim

TBMM Genel Kurulu’nda söz alan CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Denizli’nin Acıpayam İlçesi’nde 20 Mart 2019’da yaşanan 5,5’lik depremde evleri zarar gören depremzedelerin sorunlarını bir kez dile getirdi.

Depremin yaşanmasının üzerinden yaklaşık iki yıl geçtiğinin altını çizen Milletvekili Sancar; “Acıpayam'da vatandaşlarımız 9 metrekarelik plastik odalara, barakalara terk edilmiştir” dedi.

9 METREKARELİK KONTEYNERDA KADERİNE TERK EDİLDİLER

CHP Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak Denizli’nin Acıpayam İlçesi’nde 20 Mart 2019’da yaşanan 5,5’lik depremde evleri zarar gören depremzedelerin sorunlarını gündeme taşıdı. Milletvekili Sancar; “Acıpayam ilçesinde oluşan depremden sonra maalesef Acıpayam ilçemiz sahipsiz ve yalnız bırakılmıştır. Seçimlerden önce gelen bakanların söz vermesine rağmen bugün, bu tarih itibarıyla hâlâ Acıpayam'da vatandaşlarımız 9 metrekarelik plastik odalara, barakalara terk edilmiştir ve Şehircilik Bakanını Denizli'ye davet ettiğimizde, eksik olmasın, Denizli'ye gelip Denizli kebabını yiyip Acıpayam'a uğramadan Denizli'den ayrılmıştır. Bu barakalar ortadan kalkıncaya kadar devlet bu gariban köylerimize sahip çıkıncaya kadar vatandaşımız sıhhi evlere kavuşuncaya kadar bizim mücadelemiz devam edecektir ama iktidar partisinin maalesef umurunda olmayan bu durumun acilen irdelenmesini, ele alınmasını ve Acıpayamlılarımızın kaderine terk edilmemesini önemle tavsiye ediyoruz. Acıpayamlılar yalnız değildir” dedi.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler