26 Ocak 2021 Salı
Gündem

İŞTE O MEŞHUR COVİT-19 TEST KUYRUĞU

İşte O Meşhur Covit-19 Test Kuyruğu

Mehmet BARUNDUK
29 Kasım 2020 - 15:31
haber resim

Denizli’de yaşayan herkesi ilgilendiriyor. Sakın hastalanmayın, bir yerlerinizi kırmayın, kesmeyin, kaza yapmayın. Durum bildiğinizden daha vahim ve ürkütücü


Denizli, “Hayat Eve Sığar” uygulamasında moral bozacak derece kırmızılaştı ve “Çok Yüksek Riskli Alan” oldu. Yetkili merciler dillendirmese de, Denizli’de durum çok ağır ilerliyor. Koronavirüs vakasının olmadığı fabrika yok. Site ve apartmanlarda testi pozitif çıkanlarla dolu. Her gün bir yakınımızın ölüm haberleri geliyor. Komşumuz, akrabamız, yakınımız lanet hastalık yüzünden hayatını kaybettiğini duyuyoruz.


10 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN 2 YERDEN KOLU KIRIKTI


Durum o kadar ciddi hale geldi ki, hafta içinde Pamukkale Üniversitesi’nde kolu 2 yerinden kırılmış 10 yaşlarındaki bir çocuk acil serviste ve diğer bölümlerde yer olmadığı için tam 2 saat ağrı sızı içinde bekleme alanında bekletildi. Bekletilmek zorunda bırakıldı. Hastane koşullarının el vermemesi nedeniyle, hastane personeli, doktorlar, hemşireler çaresizlik içinde 10 yaşındaki çocuğu müdahale edemediler. 2 saat sonra müdahale edilen 10 yaşındaki çocuğun halini gören vatandaşlar ise adeta isyan ettiler.


YOĞUN BAKIMDA YER BULUNAMADI MEZARLIĞA GÖNDERİLDİ


Geçtiğimiz haftalarda ise Pamukkale Üniversitesi ve kamuya ait 2 hastanede yer olmaması nedeniyle koronavirüse yakalanan bir hastanın önce durumu ağırlaştı ardından evinde hayatını kaybetti. Yoğun bakıma yatması gerekirken yatırılamayan hasta için birçok kez hastanelerle temasa geçildi. Hasta yetkilileri de yoğun çaba sarf etmelerine yer olmaması nedeniyle mümkün olmadı. Diğer taraftan koronavirüs testi pozitif çıkan ve ekonomik durumu iyi olan bir vaka özel hastanede tedavi olmak istedi. Birçok özel hastaneyi aramasına rağmen ve fiyat konusunda hiçbir sıkıntı çıkarmayacağını belirtmesine rağmen özel hastaneler yoğunluk nedeniyle yatak bulunmadı. Bazı özel hastane yetkililere astronomik rakamlar teklif edilmesine rağmen yer olmaması nedeniyle kabul edilemedi ve pozitif vaka evinde tedavi sürecini geçiriyor.


HASTALANMAYIN, BİR YERİNİZİ KIRMAYIN, KESMEYİN, SAKIN KAZA YAPMAYIN


Denizli’de kamuya ait hastaneler, özel hastanelerde durum bu hale gelmişken kolu 2 yerinde kırılan 10 yaşındaki çocuk gibi saatlerce hastane bekleme alanlarında kalmak istemiyorsanız, bir yerlerinizi sakın kırmayan, kesmeyin. Sakın kaza yapmayın. Aksi taktirde tedavi olmak için ölümle pençeleşen koronavirüs ağır hastalarıyla birlikte sıraya girersiniz.


İŞTE O MEŞHUR KOVİD-19 KUYRUĞU


Kamuya ait hastanelerde ve Pamukkale Üniversitesi’nde koronavirüs testi olmak isteyenler saatlerce kuyrukta bekliyorlar. Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde geçtiğimiz gün mesai bitiminden sonra saat 19.00 ile 20.00 saatleri arasında yüze yakın kişi test olmak için soğuk havada kuyrukta bekletildi. Diğer hastanelerde de aynı durum yaşanırken özel hastanelerde ise bir testtin maliyeti 250 liradan başlıyor.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler