21 Eylül 2021 Salı
Gündem

TAVAS BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN İNAMLIK’TAN 100. YIL MESAJI

Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık’tan 100. Yıl Mesajı

Mehmet BARUNDUK
12 Mart 2021 - 16:33
haber resim

Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, 12 Mart İstiklal Marşımızın kabulünün 100. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla basın mesajı yayımladı. Başkan İnamlık mesajında;

“Türk Milletimizin bağımsızlığına ve değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Milli Marş olarak kabul edilmesinin yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyoruz.

Kurtuluş Savaşı’nda vatan topraklarımız işgal altındayken Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşımız Milletimizin azmini, kararlılığını, cesaretini, milli birlik ve beraberliğimizi en güzel şekilde ortaya koymuştur. Bizler de Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşımız ile ortaya koyduğu milli ve manevi tüm değerlere sahip çıkarak geleceğe aktarmaya devam edeceğiz.

Milli mücadele ruhunu, Türk Milletimizin vatan sevgisini ve bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel şekilde ortaya koyan İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy'u ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.’ dedi.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler