21 Eylül 2021 Salı
Gündem

AĞIR KÜFÜRLÜ SES KAYDINA SUÇ DUYURUSU

Ağır Küfürlü Ses Kaydına Suç Duyurusu

Mehmet BARUNDUK
3 Mayıs 2021 - 12:57
haber resim

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek’in geçtiğimiz gülerlerde sosyal medyaya düşen küfürlü ses kaydı şok etkisi yapmıştı. Başkan Yüksel’in makamında konuşulduğu iddia edilen ve sendikalara yönelik küfürlerin havada uçtuğu ses kaydı ile ilgili Hak-İş Denizli İl Başkanı Sezai Söylemez basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek’i özür dilemeye davet eden Başkan Söylemez’in açıklaması şu şekilde, “Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek’in 30 Nisan 2021 tarihinde kamuoyuna yansıyan ses kayıtlarında sarf ettiği çirkin sözler tarafımızca esefle karşılanmıştır.

İşçi ve memur sendikalarını hedef alan Başkan Yüksel’i, emek örgütlerine yönelik çirkin sözleri ve ithamlarından dolayı kınıyor, kendisini özür dilemeye çağırıyoruz.

Diğer taraftan Başkan Kepenek, sendikaları iyi bildiği savıyla HAK-İŞ ve Memur-Sen’in kurucusu olduğunu ve denetleme kurulu üyeliği yaptığını iddia etmektedir.

Sayın Kepenek, HAK-İŞ ve bağlı sendikaları ile bu sendikaların şubelerinin yönetim organlarında hiçbir zaman yer almamıştır.  İddiaları asılsızdır. 1 Mayıs dolayısıyla emek ve sendikaların öneminden bahsetmesi ikiyüzlülüktür.

Sendikaların görevi emekçilerin haklarını işverenler karşısında korumak, iş yerlerinde iş barışını tahsis etmek ve işçiler lehine kamuoyu oluşturmaktır.

Başkan Kepenek, başarısızlığını emek örgütlerine maletmeye çalışmaktadır.

Ses kayıtları dikkatlice incelendiğinde, asıl amacın ne olduğu anlaşılmaktadır. Sayın Kepenek, kamuoyuna yansıyan ses kayıtlarından açıkça anlaşılacağı üzere, en iyi sendikanın kendisi olduğunu söyleyerek emekçileri sendikalarından koparmaya ve örgütsüzlüğe davet etmektedir.

Oysa bugün belediyelerde iş barışı varsa bu sendikaların sayesindedir.

İçinde bulunduğumuz Koronavirüs salgını döneminde, bütün ülkeye hizmet vermek gayesinde olan sendikaların, hedef gösterilmesi son derece utanç vericidir. Bu zor dönemde emek örgütlerinin böyle dayanaksız ithamlara maruz bırakılması bizleri derinden üzmüştür.

Başkan Kepenek’in sendikalar üzerinden siyasi çıkar sağlama amacı boşunadır.

Ne emekçi üyelerimiz ne de halkımız Sayın Kepenek’in sarf ettiği çirkin söz ve ithamları onaylamamaktadır.

HAK-İŞ olarak her zaman hakkın, hukukun ve doğrunun yanında olduk, bugün de olmaya devam edeceğiz.

İş barışını bozarak çıkar elde etmeye çalışan Honaz Belediye Başkanı Kepenek’i çirkin sözleri ve ithamlarından dolayı bir kez daha kınıyor, özür dilemeye davet ediyoruz.

HAK-İŞ/HİZMET-İŞ Sendikası Honaz Belediye Başkanına ait ses kaydı nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştur. Süreç tarafımızca dikkatle ve titizlikle takip edilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler