27 Ocak 2021 Çarşamba
Gündem

AK PARTİ DENİZLİ İL BAŞKANLIĞI İÇİN İSMİ ÖN PLANA ÇIKAN 4 İSİM

Ak Parti Denizli İl Başkanlığı’na Aday Olmayacağını Söyleyen Necip Filiz’in Yerine Kimin Seçileceği Merak Konusu Oldu. Ak Parti Kulislerinde 4 Kişini İsmi Ön Plana Çıkıyor

Mehmet BARUNDUK
12 Kasım 2020 - 14:20
haber resim

Ak Parti Denizli İl Başkanlığı görevini yürüten Necip Filiz’in, tekrar aday olacağı ve hatta bir dönem daha il başkanlığı görevini üstleneceği 15 gün önceye kadar kesin ve netti. “Siyasette 24 saat uzun bir süre” kurallının bir kez daha yaşanırken İl Başkanı Necip Filiz’in yerine kimin aday olacağı merak ediliyor.

FİLİZ LİSTESİNİ HAZIRLAMIŞTI

Yapılacak olan 7’nci Olağan İl Kongresi’nde güven tazeleyerek bir dönem daha İl Başkanı olmasına kesin gözüyle bakılan Necip Filiz’in, yeni yönetim kurulu listesini hazırladığı ve 15 gün önceye kadar da tekrar aday olmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Son günlerde hareketli anların yaşandığı Denizli İl teşkilatında, İl Başkanı Necip Filiz, tekrar aday olmama kararı alarak, 15 gün önce kesin olan adaylığıyla ilgili açıklamada bulunarak bayrağa devredeceğini deklere etti.

4 İSİM ÖN PLANA ÇIKIYOR

İl Başkanlığı için uzun zamandır kulis çalışmalarını yürüten eski Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşoğlu’nun, İl Başkanlığı yarışında en çok konuşulan ve şans tanının isimlerin başında geliyor. Denizli Ak Parti Kadın Kolları Başkanı ve Eski Milletvekili Nurcan Dalbudak’ın ismi de Ak Parti İl Başkanlığı için kulislerde konuşuluyor. Merkezefendi İlçe Başkanlığı görevine devam etmesi için ikna edilmeye çalışılan ancak ikinci kez tekrar ilçe başkanlığı görevini kabul etmeyeceğini söyleyen Ekrem Başer, İl Başkanlığı için ismi geçen bir diğer isim. Uzun süredir aktif siyasetten uzak olan ancak Ak Parti içinde sevilen isimlerden olan Pamukkale eski İlçe Başkanı Hasan Aracı’nın da, ismi adaylar arasında geçiyor.

4 İSİMDEN BİRİNE KESİN GÖZÜYLE BAKILIYOR

“Merkezefendi İlçe Başkanlığı görevinde başarılı isem kongrede İl Başkan Adayı olayım. Başarısız isem tekrar Merkezefendi İlçe Başkanı olmamayım” dediği ileri sürülen Ekrem Başer’in yanı sıra Merkezefendi Belediye Başkanlığı seçimlerini kaybettikten sonra Aynes Yönetim Kurulu üyesi olan eski Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’nun, İl Başkanlığı için Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyeliği görevine getirilen eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin yanı sıra Milletvekili ve Ak Parti’nin, Denizli ileri gelenleriyle fikir alışverişinde bulunduğu konuşuluyordu. Belediye Başkanlığı döneminde Denizli Büyükşehir Belediyesi ile zaman zaman sıkıntılar süreçler yaşandığı ileri sürülen Muhammet Subaşıoğlu’nun, il başkanı olması durumunda nasıl bir tablonun ortaya çıkacağı da merak ediliyor. İsmi ön planda olan Ak Parti 24. Dönem Denizli Milletvekili, AK Parti Denizli Kadın Kolları İl Başkanı Nurcan Dalbudak’ın, ismi kulislerde uzun süredir İl Başkanlığı için geçerken Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyeliğinde başarılı bir grafik çizen ve Ak Parti içinde sevilen Hasan Aracı’nın da  teşkilat tarafından aday sıcak bakıldığı öğrenildi.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler