20 Ekim 2021 Çarşamba
Gündem

AK PARTİ İL BAŞKANI YÜCEL GÜNGÖR’DEN 12 EYLÜL MESAJI

Ak Parti İl Başkanı Yücel Güngör’den 12 Eylül Mesajı

Mehmet BARUNDUK
11 Eylül 2021 - 18:16
haber resim

AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, 12 Eylül Askeri Darbesi’nin yıl dönümü nedeniyle açıklama yaptı, 12 Eylül’ün ve 15 Temmuz darbe girişimlerinin tarihin kara birer lekesi olduğunu söyledi.

AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, 12 Eylül darbesinin yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türkiye’de darbeler tarihinin kapandığını belirterek, artık hiç kimsenin halkın oyuna ve iradesine saygısızlık edemeyeceğini belirtti. Güngör, “Demokrasi ve milli iradenin olduğu bir yerde, sorunların çözümü de yine demokratik yol ve milletin seçtiği idareciler ve hukukla çözülür. Bu anlamda 12 Eylül darbesi tarihimizin kara bir lekesidir.

Bu ihanetin son hamlesi 15 Temmuz’da millet iradesine çarparak paramparça oldu. Tüm darbeciler tarihimizin karanlık kişilikleri olarak millet vicdanında ebediyen mahkum oldu. Adalet hükmünü verdi, veriyor. AK Parti iktidarıyla birlikte millet iradesine ipotek koyanların dönemi sona ermiştir. Darbecilik, millete düşmanlıktır. Milli iradeye silah çeken milletin düşmanıdır. Milletin kendi partisi olan AK Parti ile darbeler ve askeri vesayet dönemleri geride kalmıştır. Demokrasi sandıkla gelir. Halkın iradesini yok sayarak zorla, kanlı bir şekilde yönetimlere el koyma devri artık kapanmıştır” diye konuştu.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler