22 Eylül 2021 Çarşamba
Gündem

BAŞKAN ATLI’DAN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Başkan Atlı’dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı

Mehmet BARUNDUK
22 Nisan 2021 - 17:10
haber resim

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Atlı mesajında “Türkiye Cumhuriyeti, cephede çakmak çakmak mermi harcanırken kuruldu” dedi.

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayınladı. Başkan Atlı mesajında “"Parlamentonun varlığı demokrasinin ve demokrasi kültürünün yansımasıdır. Yüce Meclisimizin temel taşlarını oluşturan kongrelerin yıldönümünü geçen aylarda kutladık. Şimdi de Meclisimizin 101. yılını kutluyoruz.

Özgürlük bu ülkenin genlerine işlemişken yapılabilecek en iyi şey, bağımsızlığı ilan etmekti. Halkın temsiline dayalı ve ulus temelli Türkiye Cumhuriyeti, cephede çakmak çakmak mermi harcanırken kuruldu.

İlk Meclis, fedakârlıklar üzerinde yükseldi. İdealist ve demokratikti. Devrimciydi; olağanüstü şartların meclisiydi, bu ülkenin temel taşlarını döşediği ve Milli Mücadele'yi yönettiği için de 'kahraman’dı. İçerisinden de birçok 'kahraman' çıkardı.

Bundan tam 101 yıl önce Ankara'ya ulasan temsilcilerle hayatına başlayan Gazi Meclisimiz, bugün, dile kolay tam 101 yaşında.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vatanin bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı tehlikeye düştüğünde hep ileriye atılmıştır.

Bu ülkenin kurulmasında rolü olan basta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm gazilerimizi, şehitlerimizi şükran, minnet ve saygıyla anıyoruz.

Bugün çocuklarımızla birlikte Gazi Meclisimizin 101. yılını kutluyoruz. Geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimiz ve aydınlık nesillerimiz olan tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum" dedi.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler