25 Haziran 2021 Cuma
Gündem

BAŞKAN ŞEVİK, MİS YÖNETİMİNDE

Başkan Şevik, Mis Yönetiminde

Habibe YOLCULAR
25 Mart 2021 - 11:33
haber resim

Emeğin en yüce değer olduğu düsturu ile hareket eden ve hep çalışanlarının yanında yer alan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  şimdi de Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası (MİS) bünyesinde hem belediye işçilerin hakkını korumak,  hem de üyeleri olan belediyelerin iş barışına ve verimliliğini artırmak için mücadele edecek.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası (MİS)’in, geçtiğimiz ekim ayı içerisinde yaptığı 8. Olağan Genel Kurulu’nda Denetleme Kurulu’na seçilmişti. Başkan Şevik, MİS’in Adana’nın merkez Sarıçam Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirdiği Genişletilmiş Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.

Belediye Başkanlığı yaptığı ilk iki dönemde olduğu gibi bu dönemde de belediye çalışanlarının yanında yer olan Başkan Mustafa Şevik,  işçilerin hakkını koruma,  belediyelerin iş barışına ve verimliliğini artırmaya yönelik çalışmalarını MİS çatısı altında sürdüreceğini belirtti. Başkan Şevik, “  ilk başkanlık yaptığım 2007-2014 yıllarında olduğu gibi yeni dönemde de çalışanlarımızın yanında olmaya devam ediyorum. Biz çalışanımızın her zaman en iyisini alması gerektiği inancıyla hareket ettik. Gerek Sosyal yardımlar, yemek parası, ikramiye gibi benzeri haklar hariç olmak üzere en az alan çalışanımızın maaşlarını asgari ücretin üzerinde tutmaya gayret gösterdik. Bundan böyle ‘ İşçinin hakkını 'alın teri kurumadan' veren bir düstur içinde olan MİS bünyesinde, hem işçilerimizin hakkını korumak, hem de üye belediyelerimizin, iş barışına ve verimliliğin artmasına katkıda bulunmaya çalışacağım” dedi.

MİS’in 1999 yılında kurulduğunu ve belediye idareleri ile işçiler arasında iş barışını sağlayan tüm sözleşmelere müdahil  olduğunu belirten Başkan Şevik, Denetim Kurulu  üyesi olduğu MİS hakkında şu bilgileri verdi: "MİS'e üye olan belediyelere  iş barışı sağlayan bir sendika. Hem işçilerin rahat, huzur içerisinde halkımıza faydalı olması hem de belediyelerin mali yükünü yükseltmemek lazım geldiği inancı içerisinde hareket ediyor.  MİS’e üye 178 belediye var” diye konuştu.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler