5 Ağustos 2021 Perşembe
Gündem

BAŞKAN ŞEVİK’İN BERAT KANDİLİ MESAJI!

Başkan Şevik’in Berat Kandili Mesajı!

Mehmet BARUNDUK
27 Mart 2021 - 10:45
haber resim

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Şevik mesajında, bu kutlu gecenin insanlığın huzur, saadet ve barış arayışına müessir katkılar sağlamasını diledi.

Manevi arınmanın, günahlardan aklanmanın, ilahi af ve mağfirete layık olabilmenin müstesna zamanlarından birisi olan Berat Kandil’inde kurtuluşa erişilmesi temennisinde bulunan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  mesajında şu ifadelere yer verdi:

" Kutsal geceler iman, ibadet ve düşünce bakımından kendimizi yenilememiz, geçmişimizi muhasebe etmemiz, geleceğimizi manen planlama ve ümitlerimizi tazelememiz için şüphesiz büyük bir fırsattır. Ramazan ayının müjdecisi olan, kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen Berat Kandili; Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi Yüce Allah'a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri müstesna zaman dilimlerinden birisidir.

 Bu kutlu gece insanlığın huzur, saadet ve barış arayışına müessir katkılar sağlamasını diler, Buldanlı hemşerilerimin ve tüm İslâm Âleminin Berat Kandilini tebrik ederim. Berat Kandilinin, aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini temenni ediyorum.”

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler