28 Ekim 2021 Perşembe
Gündem

BAŞKAN ZOLAN VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU

Başkan Zolan Verdiği Sözü Tuttu

Mehmet BARUNDUK
9 Ağustos 2021 - 21:29
haber resim

Denizli’nin Buldan ilçesi, Türlübey Mahallesi yakınlarında çıkan orman yangınına tankerle su götürürken traktörü alevlerin arasında kalan ve kendisi yaralanan Süleyman Köylüoğlu; Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın söz verdiği gibi, yeni traktörüne kavuştu

Buldan’ın Türlübey Mahallesi yakınlarında 2 Ağustos günü çıkan ve belirli aralıklarla devam ettikten sonra söndürülebilen yangında traktörünü kaybeden Süleyman Köylüoğlu, yeni traktörüne kavuştu. Köylüoğlu, yangının ilk başladığı dakikalarda tankere su doldurmuş ve traktörle yangın bölgesine götürmüştü. Bu sırada alevler Köylüoğlu’nun traktörünün çevresini sarmış ve metal yığınına çevirmişti. Yangında borcunu yeni bitirdiği traktörünü kaybeden Köylüoğlu kolundan ve başından yaralanmıştı. Yangından sonra Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan Köylüoğlu’nu ziyaret etmiş ve yeni bir traktör sözü vermişti.

Başkan Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan traktörün bugün Köylüoğlu’na teslim edildiğini duyurdu. Köylüoğlu’na teşekkür eden Başkan Zolan, “Buldan’daki yangında canı pahasına bize yardıma koşan Süleyman Köylüoğlu kardeşimizin yanan traktörü yerine Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak yeni bir traktör alıp kendisine teslim ettik. Seferberlik ruhuyla yaralarımızı sarıyoruz. Allah’ım birlik ve beraberliğimizi daim eylesin” dedi.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler