25 Temmuz 2021 Pazar
Gündem

BELEDİYE BAŞKANINDAN KRİTİK AÇIKLAMA

Belediye Başkanı, Vatandaşları Evlerinde İzole Olmalarını İstedi

Mehmet BARUNDUK
26 Ekim 2020 - 16:08
haber resim

Denizli’de koronavirüs salgınının etkili olduğu Acıpayam İlçesi’nde, Belediye Başkanı Hulusi Şevkan açıklamalarda bulunarak, vatandaşları 15 gün kendilerini evlerinde izole etmelerini istedi.

Çin’de başlayan Kovid-19 salgını tüm dünyayı sardı. 11 Mart’tan itibaren Türkiye’de görülen vakalar Denizli’de de hızla yayılmaya devam ediyor.  Haziran ayına kadar Kovid-19 tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasakları ve alınan önlemler sayesinde biraz daha kontrol altına alınan salgın, 1 Temmuz itibari ile normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte kurallara uygun hareket edilmemesi sonucu vakalar hızla artmaya başladı.

Acıpayam Belediye Başkanı Dr.Hulusi ŞEVKAN pandemi süreci başladığı ilk günden beri yoğun bir şekilde uyarılarda bulundu.

Başkan Şevkan, son açıklamasında “maske mesafe hijyen kurallarına uyarak temastan kaçınalım uyarısında bulundu. Kalabalık ortamlarda mecbur olmadıkça evden çıkmayalım. Havaların soğuması ile birlikte vakalardaki artış maalesef çok korkutucu, ben Acıpayamlı hemşehrilerimin kurallara uyacağını ve bu virüsten hep birlikte kurtularak tekrar mutlu günlerde birarada olacağımıza inanıyorum.

15 gün boyunca lütfen tekrar kendimizi evimizde izole ederek çok zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayalım. Anne baba ve çocuklarımızı düşünelim. Elbette esnaf ve sanatkarımızın zor durumda kalmasını istemiyoruz. Ama önce sağlığımız önemli. Bunun bilincinde olarak tedbirli bir şekilde tekrar işlerimize devam edelim. Ben Acıpayam 'ın yürekli insanlarına güveniyorum. Biraz daha sabır edelim” dedi.


Abone Ol
BELEDİYE BAŞKANINDAN KRİTİK AÇIKLAMA
En İlgi Çeken Haberler