30 Kasım 2020 Pazartesi
Gündem

BOZKURT SEMBOLÜNÜ SEÇİYOR

Bozkurt Belediyesi, Çarşı Meydanında Olan İlçenin Sembolü Başak Heykeli İçin İki Tasarımı Halkın Oyuna Sundu.

Mehmet BARUNDUK
27 Ekim 2020 - 16:14
haber resim

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak ilçe meydanında bulunan Başak Heykeli’nin değişimi için halk oylaması yaptıklarını duyurdu. Katılımcı demokrasiye ve şeffaf belediyeciliğe vurgu yapan Başkan Çelik,

“BOZKURT’UN SEMBOLÜNÜ SEÇİYORUZ!

Katılımcı demokrasiye ve şeffaf belediyeciliğe inanıyoruz. Bu sebeple de Bozkurt'un sembolüne halkımız karar versin istiyoruz. Çarşı meydanımızda bulunan ilçemizin sembolü, Başak Heykeli’ni yeniliyoruz. Bozkurt’un simgesi için iki çalışmayı siz değerli vatandaşlarımızın tercihine sunuyoruz. Bu tercihlerin dışında sizlerin tasarladığınız çalışmanız olursa lütfen katkılarınızı görselinizle birlikte belediyemize iletiniz” paylaşımı yapan Başkan Çelik, ayrıca farklı fikirleri olan vatandaşların tasarımlarını da belediyeye iletebileceklerini belirtti.

Görsellerden birinde kalp içinde üç buğday heykeli, diğerindeyse buğday tasarımının içinde Bozkurt’ta yetişen ve Bozkurt’un diğer önemli sembolü olan ters lale figürü dikkat çekti.

Başkan Çelik, bu tasarımların dışında bir fikir beyanı olan vatandaşlarınsa görselleriyle birlikte belediyeye başvurmalarını rica ederek, farklı çalışmalara da açık olduklarını belirtti.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler