16 Ocak 2021 Cumartesi
Gündem

BU FOTOĞRALAR BUGÜN DENİZLİ’DE ÇEKİLDİ

Bu Fotoğraflar Bugün Denizli’de Çekildi. Ceza Yemek İstemiyor İseniz Aman Dikkat Edin.

Mehmet BARUNDUK
6 Kasım 2020 - 21:48
haber resim

Denizli’de bugün çekilen bu görüntü yarın ve gelecekte yaşayacağımız günlerin habercisi. İçişleri Bakanlığı, ülke genelinde koronavirüse karşı daha etkin bir çalışma yürütülmesi amacıyla Denizli ve 80 İl Valiliğine denetimleri sıklaştırma ilgili genelge gönderdi. Perşembe günü Valiliklere gönderilen genelge ile birlikte Denizli ve ilçelerde sıkı denetimler başladı. Bugün Denizli’nin en işlek caddelerinin başında gelen Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda polis ekipleri sıkı denetim yaptı. Vatandaşları durduran emniyet güçleri HES kontrolü yaptı. HES kodunu bilmeyenlerin ise kimlik bilgileri kontrol edildi.

CEZA YEMEK İSTEMEYENLER DİKKAT

HES kontrolünün yanı sıra maske, mesafe, sigara ve benzeri yasak olan tedbirlere yönelik denetimler yapan emniyet güçleri, pandemi kurallarına uymayanlara ceza kestiler. Denizli’nin en işlek caddesinde yüzlerce vatandaş kontrol edilirken uygulamanın bundan sonra da devam edeceği ve sadece Gazi Mustafa Kemal Bulvarı ile sınırla kalmayacağı belirtildi. Denizli iki merkez ilçesinin yanı sıra kırsal ilçelerde de aynı uygulamalar önümüzdeki günlerde de devam ederken kurallara uymayanlara İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarını uygulayarak cezai işlem yapacak.

BEN YAKALANMAM DEMEYİN NEREDEN ÇIKACAKLARI BELLİ OLMUYOR

Bugün Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda, bir anda emniyet güçlerini karşısında gören vatandaşlar büyük şaşkınlık yaşarken uygulama Denizli genelindeki, cadde, sokak ve mahallelerde de uygulanacak. Farklı noktalarda gerçekleşecek uygulamalarda maske, mesafe, sigara kontrolünün yanı sıra karantina da olması gerekirken dışarı çıkanlarda hem cezai işleme tabi tutulacak. Aynı zamanda yurtlara götürülerek burada karantinaya alınacak.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler