20 Nisan 2021 Salı
Gündem

CAHİT ÖZKAN, DİYARBAKIR ANNELERİNİ SELAMLADI

Cahit Özkan, Diyarbakır Annelerini Selamladı

Mehmet BARUNDUK
14 Ocak 2021 - 16:51
haber resim

Anne Hacire Akar'ın HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki oturma eylemi ile oğlunu terörün pençesinden kurtarmasının ardından aynı kaderi paylaşan ailelerin başlattığı evlat nöbeti, 500 gündür sürüyor.

Diyarbakır annelerine, TBMM’de selamlarını gönderen AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, Diyarbakır annelerinin terörü ve onun siyasi uzantılarının kökünü kazıyacağını ve bitireceğini söyledi.

Sosyal medyada paylaştığı bir video ile, her daim Diyarbakır annelerinin yanında olduğunu söyleyen Özkan şunları kaydetti; “PKK’nın siyasi uzantısı HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde, Anne Hacire Akar ile başlayan ve bir çığ gibi büyüyerek insanlığın mahşeri vicdanı haline gelen oturma eylemi 500 gündür sürüyor.

Lafa gelince demokrasiyi, çocuk ve kadın haklarını kimseye bırakmayanlar, evlatları dağa kaçırılmış annelere karşı sessizliklerini koruyorlar.

Her şeye rağmen, soğuk sıcak demeden, tehditlere boyun eğmeden 500 gündür haklı mücadelelerini sürdüren Diyarbakır annelerimiz inşallah terörü ve onun siyasi uzantılarının kökünü kazıyacak ve bitirecektir.

Şairin; “Kadınlar bilirim ülkeme ait, Yürekleri Akdeniz gibi geniş, Soluğu Afrika gibi sıcak, Yaslandın mı çınar gibidir onlar, Sardın mı umut gibi.” dediği Diyarbakır Annelerimizi Gazi Meclisimizden selamlıyor, her daim yanlarında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum.”

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler