20 Nisan 2021 Salı
Gündem

CAHİT ÖZKAN’DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Cahit Özkan’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Mehmet BARUNDUK
11 Ocak 2021 - 11:51
haber resim

AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Özkan mesajında; “Büyük, köklü ve güçlü ülkeler, çok sesli, renkli, etkin, modern teknoloji ile donatılmış basın yayın organlarına sahiptir.

Ülkemiz de, iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişmeye uyum sağlayan yazılı ve görsel basın, sosyal medya ve internet gazeteciliği alanlarında dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer almaktadır.

Son 18 yılda hayata geçirilen reformlar, Türk basınının zenginleşmesine, çeşitlenmesine, daha demokratik ve özgürlükçü bir yapıya kavuşmasına vesile olmuştur.

Sosyal medyanın haber akışındaki hız ve kamuoyu üzerindeki etkisinin giderek artması ile birlikte bu mecra aracılığıyla kamuoyunun yanıltılmasının, terör propagandası yapılmasının, hak ve özgürlüklere yönelik ihlallerin nasıl önüne geçilebileceği meselesi günümüz dünyasında halen çözüm aranan konular arasındadır.

İnanıyorum ki amacı gerçekten habercilik olanlar ile haberciliği araçsallaştıranlar ayrıldıkça medya kuruluşlarımız asli fonksiyonlarını icra edecek; ülkemizin demokrasi standartlarının artmasına, kalkınmasına, güçlenmesine katkı sağlayacaktır.

Bu düşüncelerle, dünyanın çeşitli bölgelerinde pandemi gibi zor şartlar altında görevlerini yerine getirmekte olan gazetecilerimize takdirlerimi belirtiyor, vefat eden basın mensuplarına Allah’tan rahmet diliyorum.

Medya mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, kendilerine başarılar diliyorum. ” ifadelerini kullandı.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler