25 Haziran 2021 Cuma
Gündem

ÇAL’DA KADIN CİNAYETİNİN ARDINDAN BELEDİYE BAŞKANINDAN ÇAĞRI

Çal’da Kadın Cinayetinin Ardından Belediye Başkanından Çağrı

Mehmet BARUNDUK
9 Mart 2021 - 18:15
haber resim

Çal’da boşandığı eşi Fatma Kovan’ı katleden yaşamını yitirince belediye başkanından çağrı geldi..,  “Gençleri kaybediyoruz”

Çal’da, boşandığı eşi Fatma Kovan’ı katleden Osman Ayvaz’ın uyuşturucu kullanması ve cinayetin de uyuşturucu kaynaklı işlendiği iddiasının ardından Çal Belediye Başkanı MHP’li Fethi Akcan’ın çağrı geldi. Akcan, son yıllarda Çal’da 4 kişinin uyuşturucu kaynaklı hayatını kaybettiğini belirterek, “Uyuşturucu terör tehdidi haline geldi” dedi.

Türkiye genelinde her yıl yüzlerce gencin uyuşturucu madde kullanımı yüzünden hayatını kaybettiğini, ayrıca toplumun uyuşturucu terörü yüzünden büyük erozyona uğradığını söyleyen Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Biz uyuşturucuya karşı 2014 yılında kapsamlı bir mücadele başlattık. Çocuklarımızı spora teşvik ederek, onları kazanmanın çabası içinde olduk. Ancak, kolluk kuvvetlerinin gayretleri ve bizlerin çalışmalarının da tam olarak yeterli olmadığını gördük. Son yıllarda Çal’da 4 genç uyuşturucu madde yüzünden öldü. Toplumun tüm kesimleri uyuşturucu terörüne karşı birlikte, topyekûn mücadele vermelidir. Gençlerimizi uyuşturucu belasından uzak tutmalıyız. Gençlerimizi uyuşturucu illetinden kurtarmalıyız” diye konuştu. Akcan, geçmiş yıllara oranla Çal ilçesindeki uyuşturucu kullanımının geçtiğimiz yıllara oranla düştüğünü sözlerine ekleyerek, “Uyuşturucu madde kullanan bir kişi bile kalsa gönlümüz razı olmaz. Kısa sürede uyuşturucu terörünün kökü belki de kazınamaz ama toplum birleşirse uyuşturucuya karşı önemli başarı elde edilir” dedi.

Abone Ol
ÇAL’DA  KADIN CİNAYETİNİN ARDINDAN BELEDİYE BAŞKANINDAN ÇAĞRI
En İlgi Çeken Haberler