18 Ocak 2021 Pazartesi
Gündem

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ İZMİR'DE

Denizli Büyükşehir Ekipleri İzmir’de

Mehmet BARUNDUK
31 Ekim 2020 - 12:51
haber resim

İzmirde yaşanan depremin hemen ardından bölgeye sevk edilen Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri Bayraklı ilçesindeki Yağcılar Apartmanında arama-kurtarma faaliyetlerine katılıyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı arama-kurtarma ekipleri dün (31 Ekim 2020) İzmirin Seferhisar ilçesinde yaşanan depremin hemen ardından bölgeye sevk edildi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolanın talimatı ile deprem bölgesine 2 arazöz, 2 pikap, 1 arama kurtarma aracı ile birlikte 16 personel hareket etti. Kısa sürede İzmire ulaşan ekipler depremin en yoğun olarak etkilediği Bayraklı ilçesinde arama kurtarma faaliyetlerine başladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler ilçedeki Yağcılar Apartmanı B Blokta sürdürülen arama kurtarma çalışmalarına katılıyor. İzmirde birçok arama kurtarma ekibi ile birlikte çalışılan Yağcılar Apartmanından sabah saatleri itibariyle 3 kişinin yaralı olarak çıkartıldığı bildirildi.

Başkan Zolandan geçmiş olsun mesajı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, deprem dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak hayatını kaybeden vatandaşlara Allahtan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diledi. Denizli Büyükşehir Belediyesinin tüm imkanları ile her zaman desteğe hazır olduğunu kaydeden Başkan Zolan, devletin tüm olanakları ile deprem bölgesinde bulunduğunu kaydederek, " İzmir’de yaşanan ve çevre illerimizde de hissedilen depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Dualarımız İzmirle. Rabbim milletimizi her türlü afetten korusun" ifadelerini kullandı.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler