2 Aralık 2020 Çarşamba
Gündem

DENİZLİ DEVLET HASTANESİ ‘NDE POZİTİF VAKA SAYISI 8’E ÇIKTI

Denizli Devlet Hastanesi ‘Nde Pozitif Vaka Sayısı 8’E Çıktı

Mehmet BARUNDUK
19 Ekim 2020 - 13:00
haber resim

Geçen hafta Denizli Devlet Hastanesi mutfağında görev yapan bir aşçının koronavirüs testi pozitif çıkmıştı. Hastane mutfağında pozitif vaka sayısı yükseldi. Yapılan testlerin ardından mutfak görevlilerinin 7’sinde korona tespit edildi. Koronavirüs salgınının ilk günlerinde ortaya koyduğu mücadele ve önlemlere uymasıyla dikkat çeken Denizli’de, yeni normal dönem ile birlikte tablo tersine döndü. Türkiye genelinde vakaların en hızlı arttığı iller arasına giren, Ege Bölgesi’nde birinci, ülke genelinde de 4. il olan Denizli’de her gün yeni vakalar ortaya çıkıyor. Koronavirüs haritasının kırmızıya döndüğü kentte Denizli Devlet Hastanesi’nden de korkutan haberler gelmeye devam ediyor.

HASTANEDE POZİTİF VAKALAR

Geçtiğimiz hafta Denizli Devlet Hastanesi yemekhanesinde görevli bir aşçının testinin pozitif çıkmasının ardından tüm gözler buraya çevrilmişti. Testi pozitif çıkan aşçı ile birlikte yakın çalışma arkadaşları karantinaya alınmış, filyosyon ekibi de çalışma başlatmıştı.

YENİ POZİTİF VAKALAR

Denizli Devlet Hastanesi yemekhanesinde pozitif vaka sayısı hızlı bir artış gösteriyor. Geçtiğimiz hafta yapılan testlerin ardından hastane yemekhanesinde görevli personelin 7’sinde koronavirüs tespit edildi. Hastane yönetimi yeni vakaların ardından çalışmalarını yoğunlaştırdı.

KAYNAK:https://www.denizlihaber.com/

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler