28 Eylül 2022 Çarşamba
Gündem

DENİZLİ İÇİN BİR KURUM DAHA UYARIDA BULUNDU

Denizli İçin Bir Kurum Daha Uyarıda Bulundu

Mehmet BARUNDUK
11 Ekim 2021 - 15:55
haber resim

Denizli için uyarı üzerine uyarı geliyor. Meteoroloji’den sonra Denizli Büyükşehir İtfaiyesi’nden kuvvetli fırtına uyarısı yapıldı. Sosyal medya hesaplarından yapılan uyarıda, “Yarin (Sali günü) ilimizde güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (50-70 km/sa) beklendiğinden soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi, cati uçması, ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. (Baslama-Bitis Zamani 12.10.2021 07:00-12.10.2021 23:59)’’  denildi.

METEOROLOJİ DE UYARMIŞTI

Meteorolojiden Denizli için yarın fırtına uyarısı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 12 Ekim 2021 Salı günü için şiddetli fırtına sonrası oluşacak olan çatı uçması ve direk devrilmesi konusunda uyarıda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Denizli’yi fırtına sonrası oluşacak olan afetlere karşı tedbirli olması konusunda uyardı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Rüzgarın, güney ve güneybatı(Lodos) yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-70 kilometre/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir” denildi.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler