15 Haziran 2021 Salı
Gündem

DENİZLİ İÇİN ÖNEMLİ UYARI

Denizli İçin Önemli Uyarı

Mehmet BARUNDUK
19 Ocak 2021 - 18:04
haber resim

Denizli’de gece saatlerinde eksi 15 dereceye kadar düşen dondurucu soğukta zirai don tehlikesi bekleniyor. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü zirai uyarı sistemine göre özellikle bu gece Denizli’de kuvvetli ve orta kuvvette zirai don bekleniyor. Verilere göre çok sayıda ilçede kuvvetli don uyarısı yapıldı. 

Kışın en sert yüzünü gösterdiği Denizli’de sıcaklıklar gündüz 4-5 dereceye düşerken, gece saatlerinde özellikle çoğu ilçede hissedilen sıcaklık -15 dereceye kadar düştü. Gece saatlerinde adeta donan Denizli için zirai don uyarısı yapıldı. Meteoroloji İşler Genel Müdürlüğü zirai uyarı sistemi verilerine göre il genelinde önümüzdeki 2 gün boyunca kuvvetli ve orta kuvvette don bekleniyor.

BU GECEYE DİKKAT

 Zirai don uyarı sistemine göre Denizli’de özellikle bu gece kuvvetli don bekleniyor. Çivril, Baklan, Çal, Bekilli, Acıpayam, Serinhisar, Çameli, Bozkurt, Çardak, Honaz ve Pamukkale ilçelerinin bazı mahallelerinde kuvvetli don uyarısı yapıldı. Kale, Beyağaç, Tavas ilçelerinde orta kuvvette don bekleniyor.

 YARIN DA RİSKLİ

  Verilere göre Denizli’de yarını Perşembe’ye bağlı gece ise orta kuvvette don bekleniyor. Uzmanlar, çiftçilerin zirai dona karşı önlemleri alması konusunda uyarılarda bulundu.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler