5 Ağustos 2021 Perşembe
Gündem

DENİZLİ İNANMAYIN GENELGE DE ÖYLE BİR YASAK YOK

Denizli İnanmayın Genelge De Öyle Bir Yasak Yok

Mehmet BARUNDUK
4 Mayıs 2021 - 17:10
haber resim

Denizli ve Türkiye genelinde sigara satışı İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile yasaklandığı söylentileri bir anda karıştırdı. Sosyal medya da abartılan twiter da ise Trend Topic olan sigara yasağı ile ilgili bugün Türkiye’nin bir numaralı gündemi oldu. Sigara yasağı ile ilgili şu anda herhangi bir kısıtlama veya yasak söz konusu olmaz iken yaşanan gelişmeler şu şekilde,

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgede temel ihtiyaçlar dışında marketlerin ürün satmayacağı duyuruldu. Alkol satışında olduğu gibi sigara satışı da genelgede muğlak bırakılmış. Bu durum, akıllara “Sigara satışı da yasak mı?” sorusunu getirdi, sosyal medyada en çok konuşulan konu oldu.

Genelgede “alkollü ürün satışı kısıtlamasının yanı sıra marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, zücaciye vb. ürünlerin satışına izin verilmeyecek” ifadelerine yer verilirken, sigara ve tütün ürünlerinin satışının yasaklandığına ilişkin bir madde yer almadı.

Yayınlanan genelge sonrası sosyal medyanın gündeminde oturan sigara satışı ile ilgili Twitter kullanıcıları da tepki gösterdi. Gün içerişinde sigara satışı ile ilgili bakanlık kaynaklarından açıklama yapılması bekleniyor.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler