25 Haziran 2021 Cuma
Gündem

DENİZLİ SANKİ KITLIKTAN ÇIKMIŞ GİBİ

Denizli Sanki Kıtlıktan Çıkmış Gibi

Mehmet BARUNDUK
8 Mayıs 2021 - 16:26
haber resim

Denizli’de korona virüs tedbirleri kapsamında pazaryerleri 8 gün aradan sonra yeniden açılınca 6 saat içerisinde pazarlarda ürün kalmadı. Denizli adeta kıtlıktan çıkmış gibi pazarda satılan sebze ve meyvelere saldırırken ürünler kısa sürede bitti. Pazara geç gidenler çerçöp dışında bir şey bulamazken market ve manavların yolunu tuttular.

İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine gönderdiği genelge kapsamında pazaryeri esnafı, Ramazan Bayramı öncesi bugün sabah tezgahlarını saat 10.00’da halka açtı. Tam kapanma döneminde 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri saat 10.00 ile 17.00 arasında sadece yaş sebze ve meyve ile fide satışı yapan pazar yerlerinin açılmasına izin verildi. Denizli kent merkezinde bulunan kapalı ve açık pazaryerine giden vatandaşlar, kısa süre içerisinde alışveriş yaparak evlerine döndü. Sabah 10.00’da başlayan satışlar saat 15.00’i bulmadan ürünler tükendi.
Pazaryerinde sabah saatlerindeki kalabalık bir süre sonra yerini sakinliğe bıraksa da marketlerde ve manavlar da sıra bekleyen vatandaşlar görüldü. Zaman zaman kalabalık oluşsa da maske ve sosyal mesafe unutuldu.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler