15 Haziran 2021 Salı
Gündem

DENİZLİ YİNE DOLANDIRILDI!

Denizli Yine Dolandırıldı!

Mehmet BARUNDUK
28 Ocak 2021 - 15:54
haber resim

Denizli’de bir kişiyi telefonla arayarak kendini polis olarak tanıtan ve korku yaratan dolandırıcı, ağına düşürdüğü kişiye bankadaki 190 bin lirasını çektirdi, aldıktan sonra da kayıplara karıştı. Titiz bir soruşturma yürüten polis, zanlıyı Şanlıurfa’da yakaladı.

Denizli’de ağına düşürdüğü kişiyi telefonlar arayan dolandırıcı, kendini polis olarak tanıtıp, kentte 30 kişinin sahte kimlikle işlemler yaptığını ve yakalamaya çalıştıklarını söyledi. Kimlik bilgilerini doğrulayıp güven kazanan dolandırıcı, korkutarak mağdurun bankadaki 190 bin lirasını çektirdi, sonra da polis gibi davranarak soruşturma sonunda geri vereceklerini söyleyerek aldı.

DOLANDIRILDIĞINI ANLADI, GERÇEK POLİSLERİ ARADI

Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan adı açıklanmayan mağdur, gerçek polislere giderek yardım istedi. Soruşturma başlatan polis, çevrede bulunan birçok işyeri ve mobese kameralarını inceledi, zanlının kimliğini belirledi. 190 bin liraya aldıktan sonra bir mağazaya girerek üzerini değiştirdiği anlaşılan zanlının önce Göbze’ye, ardından da Şanlıurfa’ya gittiği belirlendi. Operasyonu bu ilde yoğunlaştıran polis, kısa süre içinde Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile koordineli operasyon gerçekleştirdi, zanlıyı gözaltına aldı. İşlemleri tamamlanan ve adliyeye sevk edilen zanlı tutuklandı.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler