15 Haziran 2021 Salı
Gündem

DENİZLİ’DE BÜYÜK VURGUN!

Denizli’de Büyük Vurgun!

Mehmet BARUNDUK
1 Şubat 2021 - 15:35
haber resim

Denizli’de jandarma tarafından düzenlenen operasyonda, orman kesimi işlerinde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla gözaltına alınan, aralarında orman işletme müdürünün de bulunduğu 5 şüpheliden 4’ü tutuklandı. Yolsuzluk nedeniyle kamunun 10 milyon lira zarara uğratıldığı belirtildi.

Denizli Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Müdürlüğü ekipleri Beyağaç ilçesinde orman kesimi işlerinde yolsuzluk yapıldığı ve kamunun zarara uğratıldığı gerekçesiyle çalışma başlattı.

KOM ve Beyağaç İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri yaklaşık 3 aylık takibin ardından belirlenen 5 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Yapılan baskınlarda 5 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Eskere Orman İşletme Müdürlüğü ve Uzyenger kooparatif binası içinde aramalar yapıldı. Kooperatifteki aramalarda kaçak 230 metreküp tomruk, şüphelilerin evlerinde suçtan elde edildiği düşünülen 140 bin lira, çok sayıda belge ve döküman ile 4 adet ruhsatsız tüfek ele geçirildi.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden, kamuyu yaklaşık 10 milyon lira zarara uğrattığı tespit edilen orman işletme müdürü Mehmet Pekşen, (47), Uzyenger kooparatif başkanı Hasan Tekir (51) ile yardımcıları Ahmet Duman (44),  Şefik Can (67) tutuklandı. Nakliye işi yapan Ö.K (33) ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İşletme müdürü Mehmet Pekşen’in Muğlanın Milas ilçesinde kayınpederi adına yaptırdığı ileri sürülen villada 10 metreküp kaçak kereste ele geçirdiği belirtildi. Öte yandan ormandan kesilen ağaçların yüzde 90’ının kaçak yollarla kooparatife sokulduğu ve buradan işlenerek, Muğla ve ilçelerindeki kereste atölyeleri ne satış yapıldığı bildirildi. Operasyonda ele geçirilen ağaçlara el konulara devlete geri teslim edildi.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler